Bayramda otobüs bileti sorununa geçici çözüm

Ulaştırma Bakanlığı, tükenen otobüs biletlerine bir haftalığına çözüm getiriyor…

Bayramda otobüs bileti sorununa geçici çözüm

Bayramı sevdikleriyle beraber geçirmek isteyenlerin talepleri nedeniyle günler öncesinden tükenen otobüs biletleri sonucu, taşımada olası bir sorun yaşanmaması için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı devreye girdi. 1 hafta süresince D2 belgeli otobüs firmaları da yolcu taşıyabilecek.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mehmet Erdoğan, 17 Ağustos'tan itibaren 1 hafta boyunca D2 belgeli otobüs firmalarının D1 belgeli otobüs firmalarıyla sözleşme imzalayarak yolcu taşıyabileceğini, böylelikle bayram yoğunluğunda taşımacılık sektörünün yükünü azaltacaklarını söyledi.

Bayramda 2 bine yakın D2 belgeli otobüsün yolcu taşıyacağını anlatan Erdoğan, “Bayram biletleri günler öncesi bitince Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı vatandaşlarımızın mağdur olmaması için devreye girdi. Sevdikleri yanında bayramlarını geçirmek isteyen ancak bilet bulamayan vatandaşlarımıza müjdeli haber veren Bakanlık D2 belgeli firmaların yolcu taşımasına 1 hafta süreyle izin verdi” dedi. D2 Yetki belgesi, otobüsle yurtiçi yolcu taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere veriliyor.

KORSANA DİKKAT

Tüm bu önlemlere rağmen korsan taşımacılığın bu günlerde yoğunlaşabileceğine dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımız kayıtlı çalışan otobüslerle yolculuk yapsınlar, korsan taşımacılık yapan otobüslerin sürücüleri kural ihlali yaparak direksiyon başında fazla kaldıkları için yolcuların güvenliklerini tehlikeye atıyorlar. Yedek şoför olmadan yola çıkıyorlar. Kayıtlı otobüsler bu noktada terminal çıkışlarında denetimden geçmesine rağmen, korsanların bu denetimden uzak olduğunu vatandaşlarımız bilsin ve korsanı seçerek bayramlarını zehir etmesinler.”

Otobüs bileti fiyatlarında herhangi bir değişikliğin olmadığına dikkati çeken Erdoğan, (ucuz) diye korsan taşımacıları seçerek vatandaşların canlarını tehlikeye atmamalarını istedi.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki bakım çalışmalarının özellikle kısa mesafede sefer yapan firmaları bayramda da etkileyeceğini vurgulayan Erdoğan, “Çalışmalar nedeniyle sıkıntılar yaşadık, örneğin kısa mesafede yolcu taşıyan firmalar sık sefer yapamadı. Otobüs şoförlerinin 4 saat otobüs kullanmasının ardından 1 saat dinlenmesi gerekir, bu zamanın çoğu köprüde geçti. Bu tip aksaklıkları yaşadık, bayramda da kısa mesafe çalışan otobüs firmaları çok servis yapamayacak, vakitlerini köprüde geçirecek, bu tarz sıkıntılar yaşanacak” diye konuştu.

BİLETİNİZİ HEMEN ALIN

Var olan seferleri Terminalim’den kontrol edebilir, bulduğunuz bileti alabilirsiniz. Bilet bulamazsanız ileriki günlerde tekrar kontrol ederek ek seferler ve rezervasyon iptalleri nedeniyle ortaya çıkacak biletleri alabilirsiniz: www.terminalim.com

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2017, 00:16
YORUM EKLE