Batman'da polis HDP'li vekili darp edip, yanı başında havaya ateş açtı

Protestolara yönelik saldırılar sırasında HDP Mardin Milletvekili Mehmet Ali Aslan da darp edildi, polis havaya ateş açtı

Batman'da polis HDP'li vekili darp edip, yanı başında havaya ateş açtı

Batman’da, bölgedeki sokağa çıkma yasakları ile ablukaları protesto etmek için bir araya gelen yaklaşık 5 bin kişiye polis saldırdı. Saldırılar sırasında HDP Mardin Milletvekili Mehmet Ali Aslan da darp edilirken, polis havaya ateş açtı.

Diken’den Tunca Öğreten’e konuşan HDP’li Aslan, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Devrim İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türkiye Makine Mühendisleri Odası (TMMOB) ve HDP’lilerle birlikte halkın da katıldığı protestolara polisin müdahalede bulunduğunu belirterek, “Bir genci, yüzü kan içinde kalana kadar dövdüler. Ben de bu duruma müdahale edince sivil polisler beni de darp edip hakaretler savurdular,” dedi.

Polislerin kendisini darp etmelerinin ardından bir karışlık mesafeden havaya ateş açtığını da belirten HDP’li Aslan, “Bu polisler, Tahir Elçi’ye yaptıklarının yanlarına kar kaldığını düşünüp aynısını biz vekillere yapmak istiyorlar. Bugünkü, bunun ufak bir provasıydı,” dedi.

Aslan yürüyüşten sonra pek çok öğretmen ve STK temsilcisinin de darp edilerek gözaltına alındığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 2 yıl Önce

ellerinden silahlari alinmali ve pasa pasa kürdistani terk etmeliler.