'Başbakan'a kıyamadık, kendisinden bir şey istemedik'

Ağrı’nın en fakir mahallelerinden, Yüzüncü Yıl Mahallesi, Erdoğan'ı evlerinde konuk etti

'Başbakan'a kıyamadık, kendisinden bir şey istemedik'

Başbakan Erdoğan, Ağrı’nın en fakir mahallelerinden, Yüzüncü Yıl Mahallesi'nde evlere konuk oldu, bir istekleri olup olmadığını sordu. Mahalleli, “Kıyamadık, kendisinden bir şey istemedik” dedi.

Miting için Ağrı'ya gelen Başbakan Erdoğan, otobüsle geçerken kendisini ısrarla evlerine davet eden kadınları geri çevirmedi. Erdoğan'ın ziyaretinin ardından El- Cezire muhabiri Gonca Şenay da o evlere konuk oldu.

Başbakan’ın ziyaret ettiği evlerden birinde inşaat işçiliği yapan Nusret Bengi ve eşi Medine Bengi ile üç çocukları oturuyor. O evde konuşulanları yorumsuz olarak aktaralım.

Başbakan'ı eve davet eden Medine Bengi olmuş. Bengi ailesi ile çay içen Başbakan Erdoğan, onlara da bir istekleri olup olmadığını sormuş. El- Cezire'ye konuşan Nusret Bengi, "Hiç bir şey istemedik. Kıyamadık, ayıp olur dedik. Aslında bizim mahallemizde yol yok, su yok ama söylemedik" diye konuştu. Bengi, Ağrı’da AKP’nin elindeki belediye hizmetlerinin mahallelerine neredeyse hiç uğramadığını anlattı, ancak buna rağmen “Biz oyumuzu (Belediye Başkanı)Hasan Arslan’a değil Tayyip Erdoğan’a veriyoruz. Tayyip dedin mi akan sular durur” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014, 16:34
YORUM EKLE