Başak Demirtaş: Selahattin mi hakaret etmiş yoksa bu manşetleri atanlar mı?

Başak Demirtaş, eşi Demirtaş'a verilen cezaya tepki gösterdi

Başak Demirtaş: Selahattin mi hakaret etmiş yoksa bu manşetleri atanlar mı?

Başak Demirtaş, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a bugün Cumhurbaşkanı'na hakaret gerekçesiyle verilen 3 yıl 6 aylık hapis cezasına sebep olan sözlerinin videosunu ve o dönemin bazı gazete manşetlerini paylaştı.

Sosyal medya hesabından Selahattin Demirtaş'ın 24 Aralık 2015’te Rusya ziyaretinin ardından geldiği İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamanın videosunu paylaşan Başak Demirtaş, "Selahattin'e bugün, işte bu sözleri nedeniyle 3 yıl 6 ay hapis cezası verildi" ifadelerini kullandı. 

Selahattin Demirtaş'ın videodaki sözleri şöyle:

"Rusya’nın uçağının düşürülmesinin Türkiye’ye tek bir faydasını göstersinler, ben özür dileyeceğim. Milyonlarca insan şu anda, mağdur olmuş durumda. Rusya’da iş yapan, ticaret yapan, ithalat ihracat yapan ve orada ihale almış olanlar, öğrenciler, çalışmaya giden işçiler, buradan mal gönderen Akdeniz’de narenciye üreticisinden Laleli esnafına kadar herkes mağdur olmuş durumda. Ve milyonlarca yurttaşımızı ilgilendiriyor bunlar. Hükümet ne yapıyor, kılını kıpırdatabiliyor mu, hayır.

Sadece kim yapabiliyor, biz yapabiliyoruz. İçeride ve dışarıda ilkeli, istikrarlı barış politikasını savunabildiğimiz için bunu yapıyoruz.

Ve öncelikli konumuz buydu. Gittik, görüştük. Buradan da tekrar ediyorum, bu konuda mağdur olmuş öğrenci arkadaşlarımız, Türkiye Cumhuriyeti pasaportu taşıyan herhangi bir işveren, işçi bize başvurabilir, elimizden geleni yapacağız, yapmaya devam edeceğiz.

Böyle hamasetle, “ülkeye ihanet ettiler, millete ihanet ettiler” teraneleriyle kendi hatalarını örtemezler. Çaldığınız, çırptığınız, bu ülkeye yaptığınız kötülüğün haddi hesabı yok. Şimdi bunları örtmek için büyük laflar ederek, yarın öbür gün yutacakları büyük laflar ederek, bugün bizim üzerimizden kendi hatalarını kapatmaya çalışıyorlar."

'AÇIKLAMALARI BU MANŞETLERE CEVABEN YAPMIŞTI'

Başak Demirtaş ikinci tweetinde bazı gazete manşetlerini "Ceza verilen konuşmasını bu açıklamalara ve manşetlere cevaben yapmıştı. Selahattin mi hakaret etmiş yoksa bu açıklamaları yapanlar, bu manşetleri atanlar mı?" notuyla paylaştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 3 hafta Önce

BARIŞ bu topraklarda yaşayan halkların ana sütü gibi haklarıdır. Yüz yıldır kurucu zihniyetin VESAYETİ TÜRKLÜK VE DEVLET DİNİ vesayetlerini sürdürmek için takriri sükun ile başlayan üç aliler hukuksuzluğu,sıkı yönetim,devlet güvenlik mahkemeleri,ohal,khk,şimdi sus cezalısınız sulh ceza mahkemeleri.
darbelerle kendisin koruyan kurucu zihnin vesayeti dünyada eşi olmayan VASİ kurumlar oluşturdu.,
Dünyada eşi benzeri olmayan bir ülke yarattılar. Beş yıldır sıkı yönetim uygulanan kentler var. Beş yıldır sokağa çıkma yasağı yaşatılıyor. İki meclisi,iki anayasası olan tek ülke. Mutlaka BARIŞ GELECEK.

SIRADAKİ HABER