Başak Demirtaş: 'Figen ile Selahattin kaçacakmışmış’

Başak Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Savcı 6 yıldır delil toplayamamışmış. Figen ile Selahattin kaçacakmışmış” dedi

Başak Demirtaş: 'Figen ile Selahattin kaçacakmışmış’

HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Başak Demirtaş, eşi ile ve aynı dönem eşbaşkaşkanlık görevinde bulunan Figen Yüksekdağ’ın tutukluluk halinin devam etmesine tepki gösterdi.

Başak Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Savcı 6 yıldır delil toplayamamışmış. Figen ile Selahattin kaçacakmışmış” dedi.

Demirtaş, karar gerekçesini de paylaştığı mesajında, “şüphelilerin saklanma veya kaçma şüphesini uyandıran somut olguların varlığı”, “delillerin toplanmamış olması” ifadelerine karşı “Savcı 6 yıldır delil toplayamamışmış. Figen ile Selahattin kaçacakmışmış. Aqlê sivik barê giran e (Kıt akıl ağır yüktür)” paylaşımını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 16:36

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 13 ay Önce

Bunu bir kenara yazin kacacak alçak vatan hainleri despotlar hazineyi bosaltan yavsaklar adi hirsizlar sonu geliyor yavas yavas bu sarayin namusunu ipotek altina alan sozde savci hakimler zekariya oz gibi cil tavuk gibi dagilacaklar az kaldi

SIRADAKİ HABER