Barış Atay, Oyuncular Sendikası Başkanı Akbağ'a isyan etti

Atay'ın oyunu 3 ilde yasaklandı

Barış Atay, Oyuncular Sendikası Başkanı Akbağ'a isyan etti

Uzun zamandır tek başına oynadığı 'Sadece Dikdatör' oyunu önce Artvin'de yasaklanan daha sonra İstanbul Kadıköy'de ve son olarak da Ankara'da yasaklanan Barış Atay, Oyuncular Sendikası Başkanı Demet Akbağ'a isyan etti.

Ankara Valiliği, Onur Orhan'ın yazdığı, Caner Erdem'in yönettiği ve Barış Atay'ın sahnelediği 'Sadece Diktatör' oyunu, süresiz olarak yasakladı. Valilik kararında, yasaklamaya gerekçe olarak 'huzur ve güvenliğin sağlanması' gösterildi.

Oyuncu Barış Atay, oyunun son olarak Ankara'da yasaklanmasının ardınadan Oyuncular Sendikası Başkanı olan Demet Akbağ'ın sessizliğine isyan etti.

Yurt çapında getirilen engelleme ve yasaklara şu ana kadar her hangi bir tepki göstermeyen Demet Akbağ'ı kişisel Twitter hesabından etiketleyen Atay, ''Bugün; Ankara valiliği, oynadığım oyunu yasakladı.Onunla yetinmedi, Ankara sınırları içerisinde, benim içinde olduğum, sinema, sinevizyon, sergi, söyleşi vb her şeyi süresiz yasakladı. Kurucu üyelerinden biri olduğum sendikanın başkanısınız ya! Haberdar olmak istersiniz...'' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 09:40

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
sayın akbağ
sayın akbağ - 2 yıl Önce

Kalkın sanatçıları böylesi zor zamanlarda belli olur. Demet akbağ'ı görevini yapmaya davet ediyoruz. Korkunun ecele faydası yoktur sayın akbağ. Ben susarsam kurtulurum'mu diyorsunuz?

SIRADAKİ HABER