Barış Anneleri'ne polis saldırısı

Polis amirinden Kürtçe konuşan Barış Annesine: Benimle Türkçe konuş

Barış Anneleri'ne polis saldırısı

Mardin Barış Anneleri İnisiyatifi, Habur Sınır Kapısı’nda bekletilen 13 YPG’linin cenazesi ve bölgede operasyonlara karşı AKP Mardin il binasına yürüyüş yapmak istedi.

Büyükşehir Belediyesi önünde durdurulan Barış Annelerine polis biber gazı ile saldırdı.

Yaşanan gerginlik üzerine grup oturma eylemi yaptı. Grup, savaş politikalarına karşı yapmak istedikleri yürüyüşün engellenmesini kınadı. Bu sırada polisler, grubun taşıdığı 'Azadiya Rêber Apo azadiya gelanê, em bi we şer nedikirin' pankartına el koydu.

Mardin Barış Anneleri İnisiyatifinin pankartı vermek istememeleri üzerine polisler saldırıda bulundu. Bir polis amirinin, “Bu vatana sahip çıkın. Çocuklarınıza sahip çıkın." demesi dikkat çekti. Aynı amir, kendisiyle Kürtçe konuşmaya çalışan bir barış annesine de, “Benimle Türkçe konuşun” dediği görüldü.

Polisin gazlı saldırısına Barış Anneleri, uzun süre 'Katil Erdoğan' sloganları attı. Saldırıdan sonra grup, Karayolu Parkı’na yürüdü.  

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2015, 20:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 3 yıl Önce

Anam türkçe bilmiyor

adalet
adalet @vatandaş - 3 yıl Önce

anan türkçeyide biliyor hainliğide asker polis öğretmen doktor ölünce aynı hassasiyeti gösterseydi ana olurdu ana var it doğurur ana var yiğit doğurur

anton
anton - 3 yıl Önce

yuvalarda anasiz babasiz büyüyenlerin nüfus dairesi polis teskilati gibi müesseselerde is hayatina sevk edildikleri biliniyo merhamet yoktur