Barış Anneleri: Ben Külter'in annesiyim, oğlum nerede?

DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Kütler'den 27 Mayıs'tan bu yana haber alınamıyor

Barış Anneleri: Ben Külter'in annesiyim, oğlum nerede?

DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Kütler'den 27 Mayıs'tan bu yana haber alınamıyor.

27 Mayıstan bu yana akibeti bilinmeyen Hurşit Külter için yapılan başvurulardan da herhangi bir sonuç alınamazken; adli, kolluk ve idari birimler, tanık ifadelerine rağmen Külter’in gözaltına alınmadığını savunuyor.

DİHA’nın haberine göre, Hurşit Külter’in annesi Kerime Külter'in feryadına ses veren Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri, "Ben Hurşit Külter'in annesiyim, oğlum nerede?" diye sordu.

Şırnak’ta 27 Mayıs günü gözaltına alındıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan ve akıbetine ilişkin devlet tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmayan Hurşit Külter için ,“Sağ ya da ölü bana oğlumu getirsinler” diyen anne Kerime Külter’in feryadına ses veren Van Barış Anneleri Meclisi üyeleri Külter’in akıbetini sordu.

‘AYAĞA KALKIN, DEVLETİN KAYBETTİĞİ ÇOCUKLARIMIZIN HESABINI SORUN'

Külter’in devletin bilgisi dahilinde kaybedildiğini söyleyen Barış Annesi Zekiye Kaya, “Ben Hurşit Külter’in annesiyim. Oğlum nerede? Bütün dünya biliyor ki Hurşit eskiden olduğu gibi bugün de evlatlarımızı kaçırıp kaybeden Türk devletinin elinde. Hurşit’in tırnağı dahi kanasa hesabını verecekler. Kadınlara sesleniyorum ayağa kalkın, doğurduğumuz ve gözaltında devletin kaybettiği çocuklarımızın hesabını sorun. Sabrımız tükendi” dedi.

‘YERİN ALTINA BİLE SAKLASALAR BULACAĞIZ’

Devletin gözaltında kayıplarla Kürt mücadelesini bitiremeyeceğini söyleyen Barış Annesi Leyla Duman, “Barbar devlet gençlerimizi götürüp kaybediyor. Tutuklamalar yetmedi şimdi de evlatlarımızı kaybediyorlar. Gençlerimizi bu şekilde yok edemeyeceksiniz bitiremeyeceksiniz. Yerin altında bile saklasalar bulacağız, gençlerimiz için her şeyi yapmaya hazırız” diye konuştu.

‘BU DEVLETTEN DAVACIYIM’

Anne Kerime Külter’in acısına ortak olduklarını ve Hurşit bulunana kadar takipçisi olacaklarını söyleyen Perihan Aslan ise, “Hurşit hepimizin evladı. Türk devletine sesleniyorum Hurşit nerdeyse getirin. Hurşit’i saklamayın artık. Aylar, yıllar da geçse Hurşit’i bulacağız. Sanmasınlar Hurşit’in akıbeti sorulmayacak. Hurşit’in peşinden gelen binler var” ifadesinde bulundu.

“Bu devletten davacıyım, oğlum nerede” diye soran Barış Annesi Hediye Koçak da, “Hurşit’e ne yaptılarsa söylesinler ve bize versinler. Nice gençlerimizin canını aldılar, bu sefer izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Hurşit Külter'in bulunması için başlatılan imza kampanyasına buradan ulaşılabilirsiniz.

27 Mayıs’tan bu yana akıbeti bilinmeyen Hurşit Külter ile ilgili yaşananları gün gün buradan inceleyebilirsiniz.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2016, 17:41

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER