Balyoz sanığı, evinin bahçesinde ölü bulundu

Emekli Albay Halil Yıldız'ın ölüm nedeni bilinmiyor...

 Balyoz sanığı, evinin bahçesinde ölü bulundu

Balyoz Planı davasında tutuklu iken bir süre önce açıklanan kararla tutuksuz yargılanmaya başlanan emekli Albay Halil Yıldız, Muğla'nın Bodrum ilçesindeki evinin bahçesinde ölü bulundu. Yıldız'ın cesedi otopsiye gönderildi. 

Balyoz Planı davasında tutukluyken bir süre önce tutuksuz yargılanmak üzere tahliye olan emekli Albay Halil Yıldız, serbest kaldıktan sonra Bodrum Yalıkavak'daki evine geldi. Akşam saatlerinde ziyaretine giden komşuları, emekli Albay Halil Yıldız'ı yerde hareketsiz şekilde yatarken bulunca sağlık ekiplerine ve polise haber verdi.

İhbar üzerine gelen acil yardım ekiplerinin kontrolünde, 60 yaşındaki Halil Yıldız'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Vücudunda herhangi bir darp, cebir, kesici, delici ve ateşli silah yaralanmasına bağlı iz bulunmadığı belirtilen Yıldız'ın kafatasından kan geldiği, bunun da düşmeye bağlı olarak gerçekleşmiş olabileceği belirtildi.

Yapılan olay yeri incelemesinin ardından Halil Yıldız'ın cesedi, kesin ölüm nedenini belirlenebilmesi amacıyla Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Eşinden yaklaşık 1,5 yıl önce boşandığı belirtilen Halil Yıldız'ın, biri kız iki çocuk babası olduğu öğrenildi. Avusturalya'da eğitim gören kızı ile İstanbul'da bulunduğu belirtilen oğlunun olayı haber aldıkları ve Bodrum'a yola çıktıkları kaydedildi. (skytürk)

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2013, 12:55

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER