Bakırköy'de Topbaş'a protesto

Üniversite öğrencisi Kadir Topbaş'a tepki gösterdi: 'Sizin ağaçlarla alıp veremedikleriniz var'…

Bakırköy'de Topbaş'a protesto

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkan adayı Kadir Topbaş, 31 Mart yerel seçimi öncesinde yaptığı ilçe turlarına Bakırköy’le devam etti. Fahri Korutürk Caddesi’nde esnafla selamlaşan Topbaş, dükkanları ziyaret etti.

İBB Başkanı Topbaş’a ilginin yanı sıra tepki de vardı.

Üniversite öğrencisi Özden Çelikbilek, kalabalığın içindeki Topbaş'a, “Size bir soru sorabilir miyim” diyerek seslendi ve ardından, “Sizin ağaçlarla alıp veremedikleriniz var. Sizin gençlerle alıp veremedikleriniz var” dedi.

Kadir Topbaş'ın, "Şov yapıyorsun" tepkisi üzerine genç kadın, “Şov yapmıyorum. Ben size soru sormak istiyorum" diye yanıt verdi. Topbaş'ın etrafındakilerin müdahalesi üzerine, “Bir dakika, bana böyle şiddet göstermeyin" diyen Çelikbilek, Topbaş'ın “Bu soru değil. Ezber konuşuyorsun” sözleri üzerine de, “Ezber konuşmuyorum. Ben gencim size soru sormak istiyorum" dedi. Çelikbilek, daha sonra “Demokrasiden bahsediyorsunuz ama soru sormama bile izin vermiyorsunuz. Ezberlemedim. Ben bir şey diyeceğim. Sizin belediye başkanınız sadece duymak istediklerini duyuyor. Şov yapmıyorum. Bu halkın gerçekleri öğrenmeye hakkı var. Biz gençlik olarak buradayız. Burada bize şov yapanlar sizlersiniz” dedi.

Daha sonra bir pasajda dükkanları gezen Topbaş’a pasaj içerisindeki bir kadın da, "Neden şimdi geziyorsunuz? İşinize gelmiyor değil mi?” diyerek tepki gösterdi. Topbaş'ın yanındakilerin tepkisi üzerine kadın, “Hayır çekilmiyorum. Beni rahat bırakın. İşinize gelmiyor. Beni rahat bırak. Dokunmayın bana” diye tepki göstererek pasajdan çıktı.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2014, 14:05

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER