Bakanlıklar için ödenen cep telefonu faturasının maliyeti belli oldu

Bakanlıklar tarafından yapılan telefon görüşmelerinin ve SMS gönderimlerinin maliyetinin toplam 79 milyon 185 bin 931 TL olduğunu açıklandı

Bakanlıklar için ödenen cep telefonu faturasının maliyeti belli oldu

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği soru önergesine yanıtı Maliye Bakanı Naci Ağbal verdi.

Maliye Bakanı Ağbal, bakanlıkların 2012 ve 2017 yılları arasındaki telefon görüşmelerinin kamuya maliyetinin 79 milyon TL olduğunu açıkladı.

Tanrıkulu önergesinde, 2012 ve 2017 yılları arasında Bakanlıkların ve bağlı kurumların kullandığı mobil telefon hatlarına ait konuşma ve SMS tutarları ile sabit hatlardan yapılan görüşmelerin maliyetini sordu.

Tanrıkulu’nun Haziran ayında verdiği önergesine yanıt veren Maliye Bakanı Ağbal, yapılan telefon görüşmelerinin ve SMS gönderimlerinin kamuya maliyetinin toplam 79 milyon 185 bin 931 TL olduğunu açıkladı.

Ağbal, beş yılda Türk Telekom şirketine 18 milyon 890 bin TL, Vodafone'a 10 milyon 586 bin TL ve Ensar Vakfına sponsor olması ile tartışılan Turkcell’e 49 milyon 708 bin TL ödendiğini açıkladı.

 Yıllara ve firmalara göre telefon kullanım bedelleri şöyle:

(Kaynak: Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2017, 08:23

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerem
Kerem - 2 yıl Önce

Ohhh ne güzel TBMM de yemek bedava diyecek kadar ucuz, adamların yol parasını devlet ödüyor yakıt parasını devlet ödüyor akaryakıtı devlet ödüyor arabayı devlet veriyor yeme içmeyi devlet veriyor konutu devlet veriyor çocuklarının da tüm giderlerini devlet karışılıyor o yetmiyor akrabalarının da bir kısmını devletten karşılıyorlar. Bi de maaş alıyorlar öyle ufak bir şey değil yani. Sonra gariban 1400 lira maaş alıyor onu da burnundan getiriyorlar milletin anasını ağlatıyorlar. Bu düzene kim diyecek?

SIRADAKİ HABER