Bakanın 'PKK'li' dediği kişi: 2010'dan beri AK Parti üyesiyim

Bakan Pakdemirli’nin PKK’lı dediği kişinin 10 yıldır AKP’ye oy veren birisi olduğu ortaya çıktı

Bakanın 'PKK'li' dediği kişi: 2010'dan beri AK Parti üyesiyim

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Amasya’nın Taşova ilçesinde yaptığı konuşmada seçmene yönelik kullandığı "Adiler" ifadesine tepkiler artıyor. Pakdemirli, tepki çeken sözleri "PKK’lıyım" diyen birine söylediğini ileri sürmüştü. 

Pakdemirli’nin PKK’li dediği kişinin 10 yıldır AKP’ye oy veren birisi olduğu ortaya çıktı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin "Miting alanında bir kişi, ben PKK'lıyım diyerek provokasyon yaptı" dediği şahsın videosunu paylaştı.

Videoda açıklamalarda bulunan kişi, “Bakan konuşmasında CHP İzmir belediye meclis üyeleri arasında PKK’lıların olduğunu söyledi. Bunların zihniyeti belli, bunlara oy verenler de aynı zihniyeti taşıyorlar, deyince ben de CHP’ye oy veren arkadaşlarım ve akrabalarım olduğu için her CHP’ye oy veren PKK’lıysa ben de PKK’lıyım diyerek tepki göstermek istedim. PKK’ya karşı bir sempatim elbette yok. Bakanın sözlerine karşı ben böyle konuştum” dedi.

Cebinden bir belge çıkaran kişi, 10 yıldır AKP’nin üyesi olduğunu söyledi ve “Sayın bakanım biz kimin kimlerle kol kola gezdiğini biliyoruz. Ben 10 yıldır cumhurbaşkanımla kol kola yürüdüm” ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 10:59

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER