Bakan Soylu: 13 şehidimiz, toplam 56 yaralımız var

Bakan Soylu, Kayseri’deki saldırıyı gerçekleştiren canlı bombanın kimliğinin belirlendiğini açıkladı

Bakan Soylu: 13 şehidimiz, toplam 56 yaralımız var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kayseri 13 askerin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Soylu, "Olayla ilgili 7 kişi gözaltına alındı, teröristin kimliği belli. 5 kişi aranıyor" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ Kayseri’de saldırının yapıldığı bölgede inceleme yaptı.
 
İçişleri Bakanı Soylu saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, "Terör bizim kararlılığımızı etkileyemeyecektir. Yapacağımız şehitlerimizi duayla Kuran'la buluşturmaktır. İçimiz yanıyor, kardeşlerimizin şehadete yürümesi milletimizi büyük bir acıyla karşı karşıya bırakıyor. Saldırıda kimliği belli olan 8 şehidimiz var demiştim. Şimdi 12 şehidimiz Adli Tıb'a intikal etmiş durumda. 1 şehidimizde hastanede. 13 şehidimiz var, toplam 56 yaralımız var. 12'si yoğun bakımda, 4'ü ağır. Olayla ilgili tüm soruşturmalar gerçekleştiriliyor. 7 kişi gözaltına alındı, teröristin kimliği belli. 5 kişi aranıyor" dedi.
 
RECEP AKDAĞ'DAN AÇIKLAMA
 
Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise "Yaralılarımızı ziyaret ettik. 56 yaralımız var. 12 kardeşimiz yoğun bakımda. 4'ünün hayati ciddiyetini koruyor. Sağlık çalışanlarımız canla, başla görevlerini yerine getiriyorlar. Bu millet, bu ruha sahip oldukça Allah'ın izniyle nereden gelirse gelsin milletimizi bu eşkıyalığa karşı birlikte olmaktan, omuz omuza olmaktan alıkoyamayacaklar. Bütün yaralılara Allah'tan şifa diliyorum. 56 yaralıdan bir kısmı hafif yaralılar. Onlar hastanede istirahat ettiriyorlar" dedi.

KAYNAK: BEŞİKTAŞ SALDIRISINA BENZİYOR

Olayın Beşiktaş'taki saldırıya benzediğini ifade eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak da, "Tarz itibarıyla maalesef Beşiktaş'taki elim hadiseye benziyor. İçimizdeki hain unsurlar bizim insanımızın güvenliği için özel yetiştirmeye gayret ettiğimiz komandolarımızı hedef almışlar" diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2016, 09:08

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER