Bakan Selçuk: 1000 liralık yardıma üzerinde kayıtlı yüklü miktarda mal varlığı olanlar da başvurdu

Samsun’da üzerine kayıtlı 1.5 milyon lira değerinde Ferrari marka otomobil bulunan bir kişi, İlkadım Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na başvurarak bin liralık yardım istemişti

Bakan Selçuk: 1000 liralık yardıma üzerinde kayıtlı yüklü miktarda mal varlığı olanlar da başvurdu

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile yaptığı görüşmeyi bugünkü köşesine taşıdı. Bin liralık yardımla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk,  “Ferrari sahibi olup müracaat edenler oldu. Audi’si, Mercedes’i olan, üzerinde mülkiyet görünenlerden müracaat edenler oldu” dedi. 

Selvi'nin Hürriyet'te, "Ferrari’si, Mercedes’i, Audi’si olanlar 1000 lira için başvurdu" başlığıyla yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle: 

Bakan Selçuk bu bilgileri paylaşırken, 1000 liralık yardıma başvuruda bulunan Ferrari sahibi geldi hatırıma. Başvuranlar arasında bu türlerin olup olmadığını sordum. “Ferrari sahibi olup müracaat edenler oldu. Audi’si, Mercedes’i olan, üzerinde mülkiyet görünenlerden müracaat edenler oldu” karşılığını verdi. Sadece lüks marka araç sahipleri değil, bazı hanelerin başvuruları arasında da benzer durumlar tespit edilmiş.

“Başvuruları hane bazlı değerlendiriyoruz. Kimi başvurularda görüyoruz ki hanedeki diğer kişilerin üzerinde kayıtlı yüklü miktarda mal varlığı var. Mesela bir başvuruda birinin üzerinde yüz tane büyükbaş olduğunu gördük.”

Peki bunlar 1000 liralık yardımdan yararlanacaklar mı? “Yüz büyükbaşı olana yardım verince bu kamu vicdanını zedeler. Biz o Ferrari’yi de reddetmişiz. Kamu vicdanını yaralayacak durumların önüne geçmek için yoğun gayret sarf ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2020, 09:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 12 ay Önce

İnsandaki( Açgözlülük) salgını , virüs salgını’nı yarattı

SIRADAKİ HABER