Bakan Kaya, 'devletin bütçesinden 135 bin liralık iftar harcaması yaptı'

Bakan Kaya’nın 1500 bakanlık görevlisi ve kamu personeli için düzenlenen iftarın faturası, 135 bin lirayı buldu

Bakan Kaya, 'devletin bütçesinden 135 bin liralık iftar harcaması yaptı'

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ankara'da da 3 gün üst üste Hilton Garden Inn Otel'de kamu personeline 1500 kişilik iftar verdi.

Kişi başı 90 liraya anlaşılan iftar yemeğinde konuklara, iftar tabağının yanı sıra dana rosto, ezogelin çorba, içli köfte, meyve ve tatlı ikram edildi. 1500 bakanlık görevlisi ve kamu personeli için düzenlenen iftarın faturası, 135 bin lirayı buldu.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre; Aile Bakanlığı bu binaya her ay yaklaşık 1 milyon TL kira ödüyor.

Aile Bakanlığı, Eskişehir Yolu'nda ikiz bina kiralamıştı. 30'ar katlı binaların 5 yıl önceki kira bedeli, KDV hariç 900 bin liraydı. Binanın şimdiki kirasının ise aylık 1 milyon liranın üzerinde olduğu belirtiliyor. Aile Bakanlığı'nın kiralık binasında 2 katlı personel yemekhanesi de bulunuyor

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2018, 09:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhan Ören
Ferhan Ören - 12 ay Önce

Ben bir vatandaş olarak hakkımı helal etmiyorum.Bahsedildiği gibi bunlar bakanlık çalışanı.Yani fakir,fukara ya da işsiz değiller.Bu durumdakilere hiçbir gereği yokken ''lüks'' mekanlarda üstelik büyük rakamlarda (90 tl) ''iftar '' vermek doğru değil.O parayla binlerce fakir doyurulabilir.Bu yüzden o harcanan paralarda benim de vergim var ve böyle kafalarına göre harcamalarını kabul da etmiyorum helal de etmiyorum.

SIRADAKİ HABER