Bahoz Erdal'dan açıklama: Madem ki gündem olmuş, şunu söylemek istiyorum...

'Öldü' iddialarıyla ilgili Bahoz Erdal'dan açıklama geldi; Erdal, Dengê Kürdistan Radyosu'na konuştu

Bahoz Erdal'dan açıklama: Madem ki gündem olmuş, şunu söylemek istiyorum...

Anadolu Ajansı’nın Suriye’de öldürüldüğünü öne sürdüğü ‘Bahoz Erdal’ kod adlı PKK askeri komutanlarından Fehman Hüseyin konuştu.

Dengê Kürdistan Radyosu'na konuşan Bahoz Erdal, “Madem ki gündem olmuş, halkımıza şunu söylemek istiyorum; Türk medyası ve devletinin yayınladığı haberler doğru değildir” dedi.

ANF’de yer alan habere göre; Erdal’ın konuşmasından bazı kısımlar şöyle:

“Son günlerde Türk devletinin medyasında, Rojava’da, Qamişlo kenti yakınlarında bir saldırının olduğunu ve benim de bu saldırıda hedef alındığıma yönelik bazı bilgiler verildi. Gerçekten de biz bunlara cevap vermek istemezdik. Zira halkımız çok iyi biliyor 35 yıldan fazladır Türk sömürgeciliği gerçekleri gizlemeye çalışıyor.

“Madem ki gündem olmuş, halkımıza şunu söylemek istiyorum; Türk medyası ve devletinin yayınladığı haberler doğru değildir. Bunların gerçekle alakası yoktur. Özel savaşın bir yöntemidir. Yalan siyasetinin bir parçasıdır. Gündem değiştirmek istiyorlar. Gerçek budur.

“Gerçek olan şudur; bu haberler yalandır, AKP hükümeti yalan söylüyor. Zorlanıyor, sıkışmış durumdadır. Rojava devrimi her önemli adım attığında, DAİŞ’e darbe vurduğunda AKP yönetimi korkuya kapılıyor ve Rojava devrimine saldırıyor. Çünkü AKP ile DAİŞ ilişkisini deşifre eden ilk güç Rojava devrimidir. AKP DAİŞ’e her yardımı etti. Onlara silah verdi. Adam gönderdi, ilaç gönderdi. Petrol ticaretini yapıyor. Halen DAİŞ’e yardım ediyor.

"Diyorlar ki ‘nerede?' Ben görevim neredeyse oradayım. Yerimi AKP hükümetine söylemek zorunda mıyım?"

* ANF'de yayınlanan Bahoz Erdal'ın ses kaydı da şöyle:


 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 12:49

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
anton
anton - 4 yıl Önce

sesi cok degismis

SIRADAKİ HABER