Bahçeli Tabipler Birliği'nin kapatılıp yöneticilerinin yargılanmasını istedi

Bahçeli, bir an önce kapatılması ve yöneticileri hakkında adli işlem yapılması gerektiğini savundu

Bahçeli Tabipler Birliği'nin kapatılıp yöneticilerinin yargılanmasını istedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipler Birliği'ni (TTB), halkı ve sağlık çalışanlarını "paniğe sürüklediğini" iddia ederek yöneticileri hakkında adli işlem yapılması gerektiğini savundu.

Devlet Bahçeli, TTB'ye karşı sabır ve tahammül gösterilmesinin artık imkansız olduğunu savunarak TTB'nin, 'Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz" sloganıyla çeşitli illerde düzenlediği eylemleri "haince" olarak nitelendirdi.

Bahçeli'nin Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklaması şöyle:

"Ülkemizin yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelesini kösteklemek isteyen, vatandaşlarımızla birlikte sağlık çalışanlarımızı telaş ve paniğe sürüklemek amacı taşıyan kötü niyetli bir kampanya devamlı mesafe almaktadır. Bunu görüyoruz, karanlık emel sahiplerini biliyoruz."

'İHANET OLUŞUMU'

"Türk Tabipler Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış! Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur"

"Siyah kurdele takınca ne olacak? Covid-19 hastalığından tedavi gören insanlarımıza ne diyecekler? Bu kapsamda vefat eden kardeşlerimizin ailelerine ne anlatacaklar? Birlikten ziyade illete dönen tabipliğin yüz karaları nereye ulaşmayı hedefliyorlar?"

'KORONA KADAR TEHLİKELİDİR'

"Siyah kurdele takan-takmayan ayırımı hastanelerde vasat bulursa muhtemel gelişmeler hakkında bir fikri olan var mıdır? Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir, tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik 'Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz' eylemi haince bir tertiptir."

"Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır."

"Virüsle mücadeleye hesapsız ve art niyetsiz devam eden vatansever bilim insanlarımızdan oluşacak bir müteşebbis heyet kurulmalı, rezaletin, hıyanetin ve Türkiye husumetinin kara sayfası kapatılmalıdır. Artık Türk Tabipler Birliği’ne sabır ve tahammül gösterilmesi imkansızdır."


YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 4 ay Önce

Bu kafadan ancak böyle bir ürün çıkabilir

SIRADAKİ HABER