Bahçeli'den yeni af açıklaması: Bu kez tarih verdi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, af konusunda yeni bir açıklama yaptı

Bahçeli'den yeni af açıklaması: Bu kez tarih verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cezaevinde yakınları bulunan aileleri, parti genel merkezinde kabul etti. Af konusunda adım atılması için çaba gösterdiklerini söyleyen Bahçeli, “Temennim odur ki inşallah Ramazan Bayramı öncesinde mevcut siyasi iktidar bir adım atarsa o bakımdan biz elden gelen gayreti gösteriyoruz. Böyle bir affın yeni bir cumhuriyet hükümeti sisteminin oluşturduğu dönemde bütün siyasi partilerin desteğiyle çıkmasında yarar vardır diye düşünüyorum” dedi.

‘CEZAEVİ ŞARTLARI BU KADAR KALABALIĞI TAŞIYAMAZ’

Mahkum Yakınları Derneği Enver Yılmaz ve cezaevinde yakınları bulunanlar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

Yılmaz ve mahkum yakınlarının ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Bahçeli, “Şu an cezaevlerimizde 235 bini bulan mahkum ve tutuklu bulunmaktadır. Bunların içerisinde büyük bir çoğunluk kader mahkumu olarak nitelendirdiğimiz kişilerdir. Cezaevi şartları bu kadar kalabalık mahkumu taşıyabileyecek durumda da değildir” diye konuştu.

‘TÜRKİYE’DE YENİ BİR BAŞLANGIÇ VAR’

Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğini söyleyen Bahçeli, “Yeni bir başlangıç var Türkiye’de. Üç evreli bir sistem değişikliği söz konusu. Bunlardan bir tanesi çok partili siyasi hayatımız şimdi de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Türkiye’de bu önemli ve köklü değişiklikte toplumu rahatlatmak, onları huzura kavuşturmak kader mahkumu olan insanlarımızı ve ailelerini buluşturmak” dedi.

‘KONUYU İSTİSMAR ETMİYORUZ’

Af çıkması için TBMM’de yeterli vekil sayısına sahip olmadıklarını kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti:

“Ama temennim odur ki inşallah Ramazan bayramı öncesinde mevcut siyasi iktidar bir adım atarsa o bakımdan biz elden gelen gayreti gösteriyoruz. Konuyu istismar etmiyoruz. Siyasi olarak kullanmıyoruz. Bunları biz geçmiş dönemlerde de yaşadık. Çok sayıda af çıkmıştır. Bu defa da böyle bir affın yeni bir cumhuriyet hükümeti sisteminin oluşturduğu dönemde, bütün siyasi partilerin desteğiyle çıkmasında yarar vardır diye düşünüyorum. Allah hepinize sabır versin. İnşallah sonu da hayırlı olur.”

Mahkum Yakınları Derneği Enver Yılmaz’da, Devlet Bahçeli’ye teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 08:22

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER