Bahçeli'den TTB’yi ziyaret eden Kılıçdaroğlu'na tepki

"KOVİD-19’la mücadele edenlerle ilgili en küçük sözüm yokken var demek müfterilik ve utanmazlıktır"

Bahçeli'den TTB’yi ziyaret eden Kılıçdaroğlu'na tepki

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) kapatılması çağrısı yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugünkü açıklamasında TTB yönetimine ve TTB’yi ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Devlet Bahçeli, “Doktorlarımızın, hemşirelerimizin, diğer sağlık çalışanlarımızın insanüstü fedakârlıkları dünyevi hiçbir kıymetle mukayese edilemeyecektir. Hepsine teşekkür ediyorum. Ancak dar bir kadronun mesleki örgütlenmelerini Türkiye’nin aleyhine kullanmalarını da kınıyorum. İnsanlarımızı telaşlandırmak, ortada bir şey yokken felaket çığırtkanlığı yapmak, kusursuz fırtına kapıda diyerek dehşet tablosu çizmek ahlaki olmadığı gibi milli ve vicdani bir tavır da değildir” dedi.

‘KILIÇDAROĞLU’NUN MÜCADELE ÖNERİLERİ KARA MİZAH’

Kemal Kılıçdaroğlu’nu Covid-19 salgınıyla mücadeleyi “köstemekle” suçlayan Bahçeli, “Virüsle mücadeleyi köstekleyen CHP Genel Başkanı bu söylediklerimi anlayamaz. Anlasa bile anlatamaz. Onun salgınla mücadele önerileri kara mizahtır. Kahvehanelerde oyun oynanmasını isterken, her oyunun başında yeni kâğıt destesi kullanılmasını istemesi buna yeni bir örnektir” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun TTB ziyaretine de değinen Bahçeli, şöyle devam etti: “Kılıçdaroğlu, bugün TTB’yi ziyarete gitmiş. Yalan ve dedikoduyla perçinlenmiş çarpık açıklamalarını kamuoyuyla paylaşmış. Hezeyana kapılarak demiş ki: ‘Kovid-19’la mücadele edenler, hayatını bu işe vakfedenler terörist oluyor. Hayatımda duyduğum en saçma söz.’ TTB’ne yönelik eleştirilerime Kılıçdaroğlu’nun cevap vermesi gayet doğaldır. Zira kaynakları aynıdır. KOVİD-19’la mücadele edenlerle ilgili en küçük sözüm yokken var demek müfterilik ve utanmazlıktır! Kılıçdaroğlu keşke bir yalan makinesine bağlanıp bu konuşmasını yapsaydı!”

‘SALDIRGANLAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI’

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınayan MHP lideri Bahçeli, “Son olarak sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet vakalarını şiddetle lanetliyorum. Şifa dağıtan kardeşlerimize saldıran her kim olursa olsun en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Konuyla ilgili üzerimize düşen ne olursa olsun yapacağımızın teminatını veriyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
bağ bahçe
bağ bahçe - 8 ay Önce

'' Pandemi sürecinde en önde çalışan sağlıkçıların periyodik testlerinin de yapılmadığını belirten TTB Merkez Konseyi Başkanı, periyodik testlerin bürokratlara, futbolculara ve ayrıcalıklı bir zümreye yapılmasına tepkili. Adıyaman, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın söz vermesine rağmen hâlâ bu testlerin yapılmadığını belirtti.''

Isci emekli
Isci emekli - 8 ay Önce

Allah seni bildiği gibi yapsin bunak tasmalı it bir gun doktarla muhtac alcaksin alcak ulkeye ihanetin sebebi diktedorun elindeki igrenc ksset ulke bu seref yoksunu adi pislik itlerden kurtulacak az kaldi

SIRADAKİ HABER