Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e: Cumhurbaşkanı bir dönemin teröristinin özdeşi olarak takdim edilemez

Bahçeli, "Cumhurbaşkanı bir dönemin teröristinin özdeşi olarak takdim edilemez" dedi

Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e: Cumhurbaşkanı bir dönemin teröristinin özdeşi olarak takdim edilemez

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Rıdvan Dilmen'in "Erdoğan parkasız Deniz Gezmiş'tir" sözleriyle ilgili "Sahadaki şeytanlığını siyasete taşımasın" dedi. Bahçeli "Cumhurbaşkanı bir dönemin teröristi ile özdeş tutulamaz" ifadelerini kullanarak Dilmen'i özür dilemeye çağırdı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Erdoğan parkasız Deniz Gezmiş'tir" diyen Rıdvan Dilmen'e eleştirdi. 

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Bahçeli, "Türk sporunda önemli başarılar sağlamış olan bir sporcunun bir soru üzerine yorum yaparken bazı hatalar içine sürüklenmiş olduğunu ifade etmek istiyorum. Sahadaki şeytanlığını siyasete taşımasınlar. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'na 'Parkasız Deniz Gezmiş' ifadesi ne Türk milletine yakışır ne Cumhurbaşkanlığına yakışır ne de Cumhurbaşkanlığına yapılan bir yalakalığa yakışır. Şiddetle reddediyorum ve Türk milletinden özür dilemesini istiyorum. Cumhurbaşkanı bir dönemin teröristinin özdeşi olarak takdim edilemez" diye konuştu.

Kaynak: HaberTürk 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 21:42

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 3 yıl Önce

abd ve nato emperyalizmine karşı duran kahraman deniz gezmi̇şe teroris demek bay devlat bahçelinin haddi değildir.. 6.ncı filo defol diyen birine teroris diyorsa acaba bay devlet hangi tarafı tutuyor

SIRADAKİ HABER