Babacan'dan Bahçeli'ye yanıt: Ülkeye hangi faydası dokunuyor merak ediyorum

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, yeni partiler için 'FETÖ organizasyonu' diyen Bahçeli'ye yanıt verdi

Babacan'dan Bahçeli'ye yanıt: Ülkeye hangi faydası dokunuyor merak ediyorum

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeni partilerle ilgili 'FETÖ organizasyonu' suçlamasına yanıt verdi. Babacan, "Bahçeli, 20 banka iflas ederken, Türkiye fakirleşirken ne yapmış onu anlatsın. Şu anda iktidar güçleri ellerinde, Türkiye’yi sıkıntılı durumdan çıkarmak için ne yapıyorlar, onları anlatsınlar. Ülkeye hangi faydası dokunuyor? Ben bunu çok merak ediyorum. Yoksa ona çamur at, buna çamur çok kolay işler" diye konuştu. 

Babacan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın da ithalat ile ilgili açıklamasını gündemine alarak, "Türkiye’yi içe kapatma girişimleri davul çala çala geliyor. Türkiye'yi kapatıp küçülterek yönetmek istiyorlar" yorumunda bulundu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Karar TV'de Ahmet Taşgetiren, Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un sorularını yanıtladı. Ekonomideki krizle ilgili Coronavirus salgının ortaya çıktığı ilk günlerde merkez bankalarının swap anlaşmaları içerisinde Türkiye’nin de bulunması gerektiği yönünde tavsiyede bulunduğunu söyleyen Babacan, “Türkiye kendi problemlerini çözmekle meşgul, dünyada neler oluyor farkında değil. Hükümetin böyle bir oryantasyonu yok. Türkiye’de bu işten paçasını nasıl kurtarır anlayışı var şu anda. Kendi derdine düşmüş durumda. Merkez Bankasının rezervleri zaten erimişti. Salgın öncesinde genç işsizlik yüzde 27’yi bulmuştu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 19:35

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 10 ay Önce

Bırakın ülkeye faydası dokunulması Bahçeli adam olsaydı ilk önce kendisine faydası dokunulması için evlenirdi. Merak ediyorum Reis fetva verince herkese en az 5 çocuk Yapmasını tasfiye önerince Neden bahçeliye önermiyor yoksa bilmediğimiz boğçeyle ilgili bilgili özel bişeylerlermi bizden gizliyorlar

geleceğe odaklanmak
geleceğe odaklanmak - 10 ay Önce

bu adama da çok güvenmemekle beraber parti programında güzel şeyler var.ör blokchain teknolojisi dijital tl gibi gerçekten bu ülkeye en büyük iyiliği kim yapar biliyormusunuz.tahvil satarak sermayeden faizle borçlanıp bunu millete ödeten sistemden kurtarıp halka borçlama sistemi ile sayısını sınırlı sayıda aynı bitcoin gibi bir para sistemine geçmesini başaran kişi bu ülkeye en büyük iyiliği yapar.bunlar bunu yapacaklarından değil siyasi oy devşirmek için söylemiş olabilir ama olsun gündemine almaları bile önemli konu.

SIRADAKİ HABER