Aziz Sancar Şehir Üniversitesi'nden istifa etti

Sancar: Şehir Üniversitesi’nin nerede olduğunu bile bilmiyorum. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun isteğiyle mütevelli heyetine katılmayı 2016’da kabul ettim

Aziz Sancar Şehir Üniversitesi'nden istifa etti

Mal varlığına haciz konulan ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la eski başbakan Ahmet Davutoğlu arasında polemiğe neden olan Şehir Üniversitesi bu kez 2015 yılı Nobel Kimya Ödülü’nü kazanan Aziz Sancar’la gündeme geldi.

Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz, Sancar’ın Şehir Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Yılmaz, bugünkü köşe yazısında, elektronik postayla ulaştığı Sancar’ın, “Şehir Üniversitesi’nin nerede olduğunu bile bilmiyorum. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun isteğiyle mütevelli heyetine katılmayı 2016’da kabul ettim” açıklamasını yaptığını ifade etti.

Yılmaz’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Sancar, Şehir Üniversitesi’nden istifasını ‘Son yılda sorunlar çıkınca istifa ettim, hem yazılı olarak ve hem de avukatım vasıtasıyla…’ cümlesi ile açıklıyor.

Son yıldan hangi yılı kastettiği anlaşılmıyor……

2019 yılı itibarıyla Davutoğlu’nun AKP’den ayrılması; 2015-2016 itibarıyla üniversitenin ekonomik ve idari yapısında yaşanan krizler, kritik eşiklerdi.

Ya da etkili biri Sancar’ı arayıp ‘Hocam ne işin var orada. Çarşı karıştı, ayrıl’ telkininde bulundu.”

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER