Aziz Güler'in fotoğrafından 2 yıl 3 ay ceza verildi

Mahkeme, Eğitim Sen Tarsus Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Macide Boymul'a, Kobani’de yaşamını yitiren Aziz Güler'in fotoğrafını paylaştığı gerekçesi ile 2 yıl 3 ay hapis cezası verdi

Aziz Güler'in fotoğrafından 2 yıl 3 ay ceza verildi
Eğitim Sen Tarsus Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Macide Boymul, hakkında Kobani'de IŞİD'e karşı savaşırken yaşamını yitiren Aziz Güler'in fotoğraflarını ve Tarsus'un Fahrettinpaşa Mahallesi'nde polis tarafından öldürülen Davut Özer'in fotoğraflarını paylaştığı için "Örgüt propagandası yapmak" gerekçesiyle Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın karar duruşması yapıldı. 

Tutuksuz yargılanan Boymul'un ve avukatlarının hazır bulunduğu duruşmaya çok sayıda Eğitim-Sen üyesi katıldı. Yapılan kimlik tespitinin ardından savunma yapan Avukat Sevil Aracı Bek, yapılan paylaşımların ifade özgürlüğü kapsamında ele alınması gerektiğini belirterek müvekkilinin beraat edilmesini talep etti.

Boymul'un ise daha önce verdiği ifadeleri aynen tekrar ettiğini beyan etmesi üzerine karar veren mahkeme, Boymul'un Aziz Güler'in fotoğrafını paylaşmasını "örgüt propagandası" sayarak 2 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Kaynak: DİHA

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 15:32

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER