Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesine saldırı

Cenazenin Dersim'e götürülmesi bekleniyor

Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesine saldırı

Cezaevinden özel izinle çıkan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine katıldı. Mezarlıkta toplanan bir grup cenazeye katılanlara saldırdı. Cenaze mezardan çıkarıldı.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk, dün akşam Ankara’da hayatını kaybetti. Hatun Tuğluk’un cenazesi bugün Batıkent’te bir cemevine getirildi. Buradaki törene, HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, HDP Sözcüsü Osman Baydemir, HDP milletvekilleri, Ahmet Türk ile yakınları katıldı.

Kocaeli Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Aysel Tuğluk da özel izinle jandarma eşliğinde cenaze törenine gitti. Cenaze boyunca Tuğluk’u yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Hatun Tuğluk’un cenazesi defnedilmek üzere İncek Mezalığı’na götürüldü. Burada toplanan bir grup, “Burada şehit cenazesi var, buraya terörist cenazesi gömdürmeyiz”, "Burası Ermeni mezarlığı değil. Cenazeyi çıkarıp sokağa atacağız" diyerek tekbirlerle cenazeye katılanlara saldırdı.

Çok sayıda çevik kuvvet polisinin bulunduğu sırada yaşanan olaya müdahale edildi. 50 kişilik grubun saldırısının ardından gömülen cenaze mezardan çıkarıldı ve cemevine geri götürüldü. Hatun Tuğluk’un cenazesinin ailesinin isteği üzerine Dersim’e götürülmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2017, 14:15

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
MahmutArgun
MahmutArgun - 2 yıl Önce

Sözde bazı insanların insanlıktan nasibini almamışsa yapılacak birşey yok. Allah hidayet etsin ve ıslamda yeri yoktur.

Anlamsız hayat
Anlamsız hayat - 2 yıl Önce

Tekbir getiripte cenazelere saldırmak hangi dinin gereği söyleyin bana dininiz ne peygamberiniz kim bu davranış kesinlikle arakan lı müslümanları katleden budizim yobaz larının dini olabilir pis munafiklar

Ali haydar
Ali haydar - 2 yıl Önce

Söyleyin bakalım tekbir getirip cenazeye saldıranların bir tanesi gözaltına alınmışmı:) müslümanların en iyi yaptığı iş yağma,katletme ve baskı altında bırakıp cahilleştirmedir...Asıl müslüman = işid aynı...bu devlette işidçi..

Cizreli
Cizreli - 2 yıl Önce

Daha anlamadiniz galiba, bu islam la alakali birsey degil, bu kürt oldugu icin yapiliyor, öluye bile terörist diyen zihniyet, türk zihniyeti. Alaah bu devletin belasini versin ve insAllah yeryuzunden silinur gider..

SIRADAKİ HABER