Aylan Kurdi'nin fotoğrafı ile ırkçı paylaşım yaptı, gözaltına alındı

Facebook’ta ırkçı paylaşım yapan kişiyi Alman polisi gözaltına aldı

Aylan Kurdi'nin fotoğrafı ile ırkçı paylaşım yaptı, gözaltına alındı

Almanya'da bir kişi Facebook'ta 'Berlin kendini savunuyor' isimli sayfa açarak Aylan'ın fotoğrafını "Biz üzülmüyoruz, aksine seviniyoruz! Sadece bir mülteci, bir mülteci daha azaldı" yazdı. Bu ırkçı paylaşımla ilgili soruşturma başlatıldı.

Alman ırkçılardan ölümüyle tüm dünyayı yasa boğan üç yaşındaki Aylan Kurdi'ye büyük saygısızlık. "Berlin wehrt sich- Berlin kendini savunuyor" isimli sayfa açarak Aylan'ın fotoğrafını "Biz üzülmüyoruz, aksine seviniyoruz! Sadece bir mülteci, bir mülteci daha azaldı: Deniz çok sayıda mülteciyi yuttu" mesajı ile paylaşan Alman ırkçı, polis tarafından gözaltına alındı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Welt Online gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, tepki çeken söz konusu paylaşım hakkında harekete geçen Berlin polisinin, Berlin-Hellersdorf'ta yaşayan 26 yaşındaki kişi hakkında soruşturma başlattığını yazdı.

Haberde bir gün içerisinde 2 bin 500 kişinin sayfaya girerek paylaşımı yapanlara tepki verdiği aktarılırken, Facebook'tan söz konusu paylaşımı kaldırması istendiği bildirildi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, sığınmacılara karşı aşırı sağcıların olası tepkilerine dikkat çekmiş ve kesinlikle tolerans gösterilmeyeceğini açıklamıştı. (Radikal)

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 18:12

YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

e medeni devletin savcisi baska oluyo bizde irkcilik her gün oluyo kime hop denmis

SIRADAKİ HABER