Aydın Ay'ın sağlık durumu iyiye gidiyor

Dikmen’de dün gece polisin yakın mesafeden attığı biber gazı sonucu ağır yaralanmıştı..

 Aydın Ay'ın sağlık durumu iyiye gidiyor

Dikmen’de, dün gece polisin Gezi protestosuna saldırması sırasında yaralanan Aydın Ay, Ankara Numune Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümü’nde yoğun bakımda, ailesi de hastane önünde bekleyişte.

Yaklaşık 2 metre yakınındaki araçtan alnına atılan biber gazı sonucu beyin kanaması geçiren ve yoğun bakıma alınan Aydın Ay’ın sağlık durumu iyiye gidiyor. Ankara Numune Hastanesi Acil Servisi’nde müşahede altında tutulan Ay’ın beyin kanaması durduruldu ancak elmacık kemiği ve burnunda kırıklar var. Biber gazı kapsülünün isabet ettiği alnında oyuk oluşan eşi ile görüşen Nurgül Ay, Aydın Ay’ın konuşabildiğini ve hareket edebildiğini söyledi.

Aydın Ay’ı, Ethem Sarısülük’ün ailesi de yalnız bırakmadı. Ethem Sarısülük’ün ağabeyi Mustafa Sarısülük ve eşi Çiğdem Diren Sarısülük hastaneye gelerek Ay ailesine destek oldu.

Aydın Ay beyninde tekrar kanama başlayabileceği şüphesi ile bir süre daha gözetim altında tutulacak.

‘HUKUKİ İŞLEM BAŞLAYACAK’

Daha önce yine polisin gaz bombası atması sonucu başından yaralanan Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Dilan Dursun’un da avukatlığını yapan, Aydın Ay’ın avukatı Deniz Özbilgin, olayla ilgili bu hafta içerisinde savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti. Daha önce yaşanan benzer olaylarda delillerin karartıldığına dikkat çeken Özbilgin, hızla hukuki işlemlere başlayacaklarını açıkladı.

Dikmen’deki eylemde koyu renkli bir akrep aracının sürekli hedef gözeterek gaz bombası attığını belirten Özbilgin, bu akrebin polise mi, askere mi, özel harekata mı bağlı olduğuna ilişkin amblem ya da işaret olmadığını söyledi. Özbilgin insanları hedef alarak sürekli gaz bombaları atan akrepteki polisin kask numarasını da tespit ettiklerini açıkladı. (Evrensel,Solhaber)

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2013, 22:49
YORUM EKLE