'Avukat Tugay Bek, ters kelepçe takılarak darp edildi'

Tugay Bek, gözaltı süresi uzatıldığı için günlük sağlık kontrolüne götürülüyor

'Avukat Tugay Bek, ters kelepçe takılarak darp edildi'

Adana’da evine yapılan baskınla gözaltına alınan Emek Partisi (EMEP) üyesi ve Adana Barosu Cezaevi Komisyonu Başkanı Avukat Tugay Bek, ters kelepçe takılarak polislerce darp edildi.

“Silahlı terör örgütüne üye olmak” iddiasıyla gözaltına alınan ve Adana’daki pek çok insan hakkı davasının avukatlığını yapan Tugay Bek, 4 gündür gözaltına tutuluyor.

Adana Barosu avukatlarından Taylan Özgür Eker, 4 gün önce sabaha karşı evine yapılan baskınla gözaltına alınan ve Adana Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan Avukat Tugay Bek’i ziyaret etti.
 
Ziyaretin ardından bilgi veren Eker, Avukat Tugay Bek dün gece sağlık kontrolü için Adli Tıp Kurumuna götürüldüğünde, çıkışta ters kelepçe takılmak istendi. Ters kelepçe uygulamasının mevzuata, hukuka ve insan haklarına aykırı olduğunu ve kabul etmeyeceğini söyleyen Bek’e çevik kuvvet zorla ters kelepçe taktı ve darp etti.
 
Bunun üzerine Bek, tekrar Adli Tıp doktorunun yanına girerek darp edilmesini belgelemek istedi.
 
Buradan çıkışta bir kez daha yere yatırılıp ters kelepçe takılarak darp edilen Avukat Tugay Bek, zorla araca bindirilerek tekrar Adana Emniyet’ine götürüldü. Avukat Tugay Bek’in vücudunun değişik yerlerinde darp izleri bulunuyor.
 
“Silahlı terör örgütüne üye olmak” iddiasıyla gözaltına alınan ve Adana’daki pek çok insan hakkı davasının avukatlığını yapan Tugay Bek, 4 gündür gözaltına tutuluyor. Her gün gözaltı süresi uzatıldığı için günlük sağlık kontrolüne götürülüyor.

(Kaynak: Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2016, 09:34

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER