AVM'lerin açılışına tepki gösteren Canan Kaftancıoğlu: Salgın bitmedi, yanlış yapıyorsunuz

"Bugün AVM’lerde çalışan 1 milyondan fazla vatandaşımız da salgın riskinin ortasına atıldı"

AVM'lerin açılışına tepki gösteren Canan Kaftancıoğlu: Salgın bitmedi, yanlış yapıyorsunuz

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Bugün AVM’ler açıldı. AVM çalışanlarının ne düşündüğünü, ne talep ettiğini soran olmadı. İktidar her zamanki gibi mesele işçiler olunca halktan değil sermaye sahiplerinden icazet aldı. Salgın bitmedi, yanlış yapıyorsunuz" dedi.

Kaftancıoğlu, 'normalleşme' adımları kapsamında bugün alışveriş merkezlerinin (AVM) açılması kararına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. "Salgın bitmedi, yanlış yapıyorsunuz" şeklinde tepki gösteren Kaftancıoğlu, "bugün AVM’lerde çalışan 1 milyondan fazla vatandaşımızı da salgın riskinin ortasına attı. AVM çalışanlarının kaygılarını ve taleplerini duymak zorundasınız. Duyuracağız" ifadelerini kullandı.

'ÇALIŞANLAR RİSKİNİN ORTASINA ATILDILAR'

Kaftancıoğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şu şekilde: "Bugün AVM’ler açıldı. AVM çalışanlarının ne düşündüğünü, ne talep ettiğini soran olmadı. İktidar her zamanki gibi mesele işçiler olunca halktan değil sermaye sahiplerinden icazet aldı. Salgın bitmedi, yanlış yapıyorsunuz.

İktidarın normalleşme adı altında ilk aklına gelen AVM’leri açmak oldu. Dertleri salgınla mücadele ya da normalleşme değil. Salgın devam ediyor, ama iktidarın ne halkı ne de işvereni destekleyecek bir bütçesi yok.

Halka karşılıksız desteği geçiyorum; temel ihtiyaç kredisi bile veremeyen iktidar, bugün AVM’lerde çalışan 1 milyondan fazla vatandaşımızı da salgın riskinin ortasına attı. AVM çalışanlarının kaygılarını ve taleplerini duymak zorundasınız. Duyuracağız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER