Avanak Avni heykelini çalan kişi: Hiç arkadaşım yoktu, ondan aldım

G.T. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde 4 kez yattığını anlattı

Avanak Avni heykelini çalan kişi: Hiç arkadaşım yoktu, ondan aldım

Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi önünden çalınan ve bir süre önce polis tarafından bulunarak belediye yetkililerine teslim edilen "Avanak Avni"nin heykeli yerine konuldu. Avanak Avni heykelini çalan Gökmen Turunç da verdiği ifadede heykeli metrobüsle evine götürdüğünü söylerken "Benim hiç arkadaşım yoktu. Onun için aldım" dedi. Turunç, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İsmail Saymaz'ın Hürriyet'te yer alan haberine göre Avanak Avni heykelini çalan Gökmen Turunç, İstanbul 1’inci Sulh Ceza Hâkimliği’nde ifade verdi.

Kendisini “Evli. İki çocuklu. Okur yazar. Çiçek satar” olarak tanıtan ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde 4 kez yattığını anlatan Turunç, şöyle konuştu:

“Olay günü ailemle tartıştığım için çok hap alıp dışarı çıktım. Kadıköy’de yürürken bu heykeli gördüm. Bana gülümsüyordu. Koşarak gidip sarıldım. Heykel sarsıldı. İçimden bir ses ‘Al bunu evine götür’ dedi. Ben de alıp hiçbir şeye sarmadan metrobüsle onu evime götürdüm. Benim hiç arkadaşım yoktu. Onun için aldım.”

Turunç’un avukatı da “Yaptığı eylem, içtiği ilaçlar ve yaşadığı psikolojik durumdan ötürüdür” dedi.

Turunç, ‘kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık’ suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 17:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim kara
İbrahim kara - 2 yıl Önce

Bu ülkede genelkurmay başkanı pkkya yardımdan yargılandı. Kaldıkı avanak avninin heykelini alıp eve götürmesi hem piskolojik hasta olmasını. Adaletce düşününüp karar veren vijdanlı hakemler ne kadar kaldı diye düşünüyorum.

SIRADAKİ HABER