Av. Eren Keskin ve Av. Fikret İlkiz baro başkanlığına aday oldu

Avukat Eren keskin ve Avukat Fikret İlkiz başkanlığa aday olduğunu duyuran son iki isim oldu

Av. Eren Keskin ve Av. Fikret İlkiz baro başkanlığına aday oldu

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Avukat Eren Keskin  ile Av. Fikret İlkiz, İstanbul Barosu Başkanlığı'na aday olduklarını açıkladılar.

Seçimler 21-22 Ekim 2018'de yapılacak seçimlerde Av. Eren Keskin, Özgürlükçü Demokrat Avukatlar grubunun adayı olarak seçimlerde yarışacak.

Keskin'in adaylığı Özgürlükçü Demokrat Avukatlar'ın resmi Twitter hesabından duyuruldu.

Paylaşımda, "21-22 Ekim 2018 tarihinde yapılacak olan İstanbul Barosu seçimlerine insan hakları, kadın hakları, avukat hakları, emekçi hakları, demokrasi ve özgürlükler mücadelesine yol arkadaşımız Avukat Eren Keskin'in başkan adaylığında katılıyoruz. Tüm meslektaşlarımızı, tüm renklerimizle birlikte ses vermeye, birlikte yol yürümeye çağırıyoruz" denildi.

Öte yandan, Av. Fikret İlkiz ise yaptığı açıklamasında; "İstanbul Barosu Başkanlığına aday olmamım nedeni avukatlık mesleğine ve savunmanın gücüne olan inancımdır. İstanbul Barosu Başkanlığına aday olmam bağımsız bir karardır. Bu kararı İstanbul Barosu geleneklerinin geleceğe taşınabilmesi amacıyla aldım. Geleceği birlikte kurmak için beraber yola çıkalım. Savunmanın gücü, hukuk ve adalet için tüm meslektaşlarımın ve tüm grupların desteğini istiyorum ve mücadelemizin başarısı için olmazsa olmaz bir destek olarak görüyorum" dedi.

İstanbul Barosu'nun ekim ayı içerisinde Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak Genel Kurulu'nda başkanlık için şu ana kadar 10 isim adaylığını açıkladı. 

Baro başkanlığı için adaylığını, mevcut Başkan Av. Mehmet Durakoğlu, Av. Hasan Kılıç, Av. Başar Yaltı, Av. Talat Canbolat, Av. Cem Kaya Karatün, Av, Kaptan Yılmaz, Av. M. Gökhan Ahi, Av. Çiğdem Koç açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 20:38

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER