Atilla Taş cezaevine gönderildi

Taş'ın 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası onanmıştı

Atilla Taş cezaevine gönderildi

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından hapis cezası onan Atilla Taş cezasının infazı için gözaltına alındı.

Şarkıcı Atilla Taş'ın cezasının infazı için gözaltına alındığı açıklandı.  Atilla Taş, 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) medya yapılanmasına' ilişkin davada 'örgüte yardım etmek' suçlamasıyla tutuklanmış ve 14 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest kalmıştı.

Atilla Taş'ın gözaltına alındığını duyuran Akademisyen Yaman Akdeniz, şarkıcının Çağlayan'daki İstanbul Adliyesine götürüldüğünü söyledi.

Yaman Akdeniz, "Mahkemeden gündelik takip ediyorduk, kapıya gelmelerine gerek yoktu" yorumunda bulundu.

İstanbul Adalet Sarayı’na götürülen Taş, işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi. 

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, gazeteci Murat Aksoy ile Atilla Taş’ın da aralarında bulunduğu 26 medya çalışanı hakkında verilen hapis cezalarını onamıştı.

NE OLMUŞTU?

“FETÖ”nün medya yapılanmasında yer aldıkları iddiasıyla gazeteci Murat Aksoy ve Atilla Taş’ın aralarında yer aldığı 18’i tutuklu 28 medya çalışanının “örgüt üyeliği” ve “darbe teşebbüsü” suçlamasıyla yargılandığı davada Mart ayında karar çıkmıştı.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme heyeti, “darbe teşebbüsü” suçlamasından tüm sanıklar hakkında beraat kararı vermişti.

Ancak Atilla Taş “örgüte yardım”dan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası almıştı. Murat Aksoy da aynı suçlama ile 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Sanıklardan Muhterem Tanık ise tüm suçlamalardan beraat etmişti.

Sanıklar Ahmet Memiş, Ali Akkuş, Muhammet Sait Kuloğlu, Erkan Acar, Oğuz Usluer, Davut Aydın, Ufuk Şanlı, Yetkin Yıldız, Cuma Ulus ‘üyelik’ten 7 yıl 6’şar ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Cihan Acar, Bünyamin Köseli, İbrahim Balta, Bayram Kaya, Cemal Azmi Kalyoncu, Habip Güler, Hanım Büşra Erdal, Mutlu Çölgeçen, Ünal Tanık, Yakup Çetin, Seyid Kılıç, Hüseyin Aydın, Abdullah Kılıç ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu’na da ‘üyelik’ten 6 yıl 3’er ay hapis cezası verilmişti.

Davanın firari sanıkları Bülent Ceyhan ve Said Sefa’nın yakalama kararının infaz edilmediğinden dolayı dosyalarının ayrılmasına da karar verilmişti.

Fotoğraf: Arşiv

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 10:32

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER