Atatürk'e 'firavun' diyen Nuri Pakdil'in ismi İstanbul'da bir sokağa verildi

Tuzla Belediyesi'nin aldığı kararı gündemine alan İBB meclisi AKP ve MHP oylarıyla Nuri Pakdil'in isminin sokağa verilmesini uygun buldu

Atatürk'e 'firavun' diyen Nuri Pakdil'in ismi İstanbul'da bir sokağa verildi

Mustafa Kemal Atatürk'e 'firavun' diye hitap eden yazar Nuri Pakdil'in ismi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından bir sokağa verildi.

AKP ve MHP'li üyelerin çoğunluk oyuyla Pakdil'in ismi Tuzla'da bulunan bir sokağa verildi.

Tuzla Belediyesi’nin 21 Ocak 2020 tarihli meclis kararı ile Akfırat Mahallesi'ndeki isimsiz bir sokağa “Abdurrahim Karakoç”, Şifa Mahallesi'ndeki isimsiz bir imar yoluna da “Nuri Pakdil” adı verilmesi talep edildi.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre, sokak isimlendirmeleri büyükşehir belediye meclisi yetki alanında olduğu için konu, İBB Meclisi'nin temmuz ayı oturumlarında gündeme geldi. Yapılan teknik incelemede, isimlerin mükerrer olmadığı tespit edildi.

Tuzla Akfırat Mahallesi'nde Süleymaniye Bulvarı ile 4.Cadde arasında kalan isimsiz yolun “Abdurrahim Karakoç Sokağı”, Şifa Mahallesi'nde Şekerpınar Caddesi ile Başar Sokağı arasında kalan isimsiz yolun ise “Nuri Pakdil Sokağı” olarak isimlendirilmesi uygun bulundu.

Meclisteki oylama sırasında Nuri Pakdil ismine karşı çıkan CHP-İYİ Parti grubu karara “ret” oyu verdi. Sokağın adı AKP-MHP grubunun “kabul” oyları ile onaylandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER