Atatürk heykeline zırhlı koruma

Lice'de Mahsum Kokmaz'ın heykelinin kaldırılması Hakkari'de protesto edildi

Atatürk heykeline zırhlı koruma

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, PKK'nin kurucuları arasında yer alan Mahsum Korkmaz’ın heykelinin yıkılması sırasında çıkan olaylar Hakkâri’de protesto edilirken, kentteki Atatürk heykeli polisler tarafından zırhlı araçla korumaya alındı.

Lice'de PKK üyesi Mahsum Korkmaz'ın heykelinin kaldırılmasına ve bir kişinin açılan ateş sonucu öldürülmesine Hakkâri’de de tepkiler vardı.

Belediye Başkanvekilinin de katıldığı yaklaşık 500 kişilik protesto yürüyüşü sırasında bir grup Atatürk heykeline taş attı. Bunun üzerine polis gaz bombası ve plastik mermi attı, tazyikli su sıktı.

Hakkâri’de önceki gece gerçekleşen protestoda ise bir grup, Korkmaz'ın heykelinin kaldırılmasına, bir okulun bahçesindeki Atatürk büstünü tahrip ederek karşılık verdi. Gerginliğin sürmesi üzerine polisler Hakkâri’de Atatürk heykelinin etrafını zırhlı araçla korumaya aldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2014, 22:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
seda
seda - 4 yıl Önce

Bir kişi öldü deyip duruyorsunuz ama kim bu bir kişi ismini vermeyerek oradaki insanları kimliksizleştiriyorsunuz. O bir kişi de asker kurşunuyla devlet eliyle öldürülmüştür. Altını çizmek gerek!