'Atatürk Havalimanı'nda güvenlik önlemi': Özel harekatçılar devriye gezecek!

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen bombalı saldırının ardından havalimanı çevresinde artık özel harekatçılar devriye gezeceği belirtiliyor

'Atatürk Havalimanı'nda güvenlik önlemi': Özel harekatçılar devriye gezecek!
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan 42 kişinin hayatını kaybettiği 200'den fazla kişinin de yaralandığı intihar saldırısının ardından özel harekât polislerinin artık devriye gezeceği bilgisi verildi. Ayrıca havalimanında görev yapan polis memurlarının da sayısının iki kat arttırılacağı söylendi.

Habertürk'ün haberine göre; özel harekât polislerinin havalimanlarında, daha çok uçak kaçırma gibi eylemlere müdahale amacıyla belirli noktalarda bulunduklarını ve göze görünmediklerini, ancak İstanbul’daki saldırının ardından bundan sonra, x-ray cihazı ve havalimanlarının çeşitli yerlerinde de tam teçhizatlı olarak göz önünde olacaklarını bildirdi.

Haberde, terminal binalarının yanı sıra havalimanı çevresinde güvenliği sağlayan asker ve polise de termal kamera takviyesi yapıldığı belirtildi.

Havalimanında mevcut bulunan x-ray cihazlarının hassasiyetleri artırılarak en hassas ayarlara getirildiği de belirtiliyor.
Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2016, 10:53
YORUM EKLE