Atanamayan öğretmen Berat Albayrak'ı Ali Babacan'a şikayet etti

Babacan’ın Erzurum ziyareti sırasında bir vatandaşla arasında dikkat çeken bir ‘ekonomi’ diyaloğu yaşandı

Atanamayan öğretmen Berat Albayrak'ı Ali Babacan'a şikayet etti

DEVA Partisi, partinin Genel Başkanı Ali Babacan'ın Erzurum ziyareti sırasında bir yurttaş ile arasında geçen diyaloğun görüntülerini sosyal medyadan paylaştı.

Yeni mezun olan ancak atanamayan öğretmen, ekonominin ve eğitim sisteminin mahvolduğunu söyledi.

HER ŞEYDE DOLAR ETKİLİ OLUYOR

Babacan'a derdini anlatan genç, “Her şey mahvoldu. Bugün Dolar 8 TL olmuş, Euro 9.5 TL olmuş; Ekonomi Bakanımız çıkıyor, konuşma yapıyor, ‘Dolar borcunuz mu var, Euro borcunuz mu var' diyor. Kendisi bilmiyor mu kolaya kadar, bebek bezine kadar dolar etkili oluyor” açıklamasında bulundu.

"Eğitim sistemini mahvettiler” diyen genç, “Bugün ben öğretmen olup görev yapmam gerekirken gidip bir kırtasiyeye başvuruyorum. Adam bana diyor ki: ‘Okula gideceksin, kitap pazarlayacaksın'.

Ben öğretmenim, öğretmene kitap pazarlayacağım. ‘Sana asgari ücretin altında da verebilirim. Sigortan da olmayacak'. Türkiye bu hallerde olmamalı. Bugün bana burs veriyor 15 bin TL, 20 bin TL. Fırsat tanıyor bir şey demiyorum.

Ama çıkıp diyor ki: ‘Biz öğrencilere burs verdik'. Bana 20 bin TL veriyor, okul bitiyor, işim olmuyor, gücüm olmuyor; 40 bin TL alıyor” ifadeleriyle yaşadığı duruma tepki gösterdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER