Aslı Erdoğan ve barış için 'yazı nöbeti' başlıyor

Özgür Gündem Gazetesi'nin Yayın Danışma Kurulu üyesi ve yazarı Aslı Erdoğan ile dayanışma amacıyla yazı nöbeti başlatılıyor

Aslı Erdoğan ve barış için 'yazı nöbeti' başlıyor

Kapatılan Özgür Gündem gazetesindeki yazıları nedeniyle tutuklanan yazar Aslı Erdoğan’a destek olmak için yazı nöbeti başlatılıyor.

Kültür Servisi'nin haberine göre; “Aslı’nın Arkadaşları” oluşumu tarafından başlatılan nöbetle, her gün bir yazar/sanatçı düşünce ve düşündüğünü ifade özgürlüğünü savunmak adına yazılar yazacak.

Yazılar, Aslı Erdoğan’ın hapishaneden yazılarının da yer alacağı, ilk sayısı yarın bayilerde olacak Özgürlükçü Demokrasi gazetesinde “Aslı’nın Arkadaşları” köşesinde yayımlanacak.

Yazılar, Kültür Servisi’ndeki “Aslı’nın Arkadaşları” bölümünden de takip edilebilecek.

KİMLER VAR?

Nöbete katılacak yazarlar arasında şu isimler var:

Anıl Mert, Aslı Tohumcu, Aslı K. Peker, Asuman Susam, Burhan Sönmez, Ertuğrul Mavioğlu, Ilgın Sönmez, Irmak Zileli, Karin Karakaşlı, Kerem Görkem, Mehmet Said Aydın, Melike Koçak, Menekşe Toprak, Murat Meriç, Murat Uyurkulak, Nil Sakman, Semih Gümüş, Sine Ergün, Selim Bektaş ve Pınar Öğünç bulunuyor.

YAZARLARA ÇAĞRI

Oluşum tarafından nöbete katılmak isteyen diğer yazarlara/sanatçılara yapılan çağrı ise şu şekilde:

“Aslı Erdoğan ve barış için yazı nöbeti

“Yazar Aslı Erdoğan geçtiğimiz hafta gözaltına alındı ve ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Gerekçe artık hepimizin bildiği ve ezberlediği üzere, “örgüt üyeliği”, “örgüt propagandası” ve “devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak”!

“Fikirlerin, gazeteciliğin ve gazetecilerin yargılandığı bu anti-demokratik duruma karşı biz "Aslı’nın arkadaşları", onun Özgür Gündem’de yazılarıyla verdiği mücadeleyi destekliyor ve sahipleniyoruz. Adalet ve hukuk mücadelesinin şimdiki adlarından biri “Aslı Erdoğan”dır ve bizler mücadelesinin takipçisiyiz.

“O özgürlüğüne kavuşuncaya dek, Aslı’nın yeni gazetesi Özgürlükçü Demokrasi'de yazı nöbetindeyiz.

“Yazı nöbetine katılmak ve destek vermek isteyen bütün arkadaşlarımız, aslininarkadaslari@gmail.com adresine yazabilirler.

"Aslı Erdoğan yalnız değildir!"
 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2016, 11:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER