Aşkına karşılık bulamadı, 'benim için öldü' dedi, sela okuttu

Selayı veren imam, 'gerçekten öldüğünü sandım' dedi

Aşkına karşılık bulamadı, 'benim için öldü' dedi, sela okuttu

İstanbul’da aşkına karşılık bulamayan bir adam, ‘O benim için öldü’ diyerek aşık olduğu kadının selasını okuttu. Olayla ilgili soruşturma açıldı. Soruşturmada ifade veren imam, kadının yaşadığını bilmediğini, görevini yaptığını söyledi.

ANONS YAPTIRDI

Habertürk’ten Sedef Şenkal Demir’in haberine göre, E.M., Mart 2014’te İstanbul Çekmeköy’de bulunan Köroğlu Camii’nin hoparlöründen, “Merhume H.A. vefat etmiştir. Öğlen namazını müteakiben cenazesi kaldırılacaktır” anonsunun yapılmasını sağladı.

Bu selayı duyan H.A.’nın bir akrabası soluğu kadının evinde aldı. Ancak akrabasını karşısında gören kadın durumu anlattı. H.A. vakit geçirmeden karakola giderek şikâyetçi oldu. H.A. (43) kendisini uzun süredir rahatsız eden ve davalık olduğu E.M.’den (48) şüphelendiğini belirtti.

Soruşturma kapsamında cami hocasını arayıp kendisini ‘Hasan’ olarak tanıtan kişinin E.M. olduğu tespit edildi.

'KENDİSİ BENİM İÇİN ÖLDÜĞÜNDEN...'

E.M. kendisini şu sözlerle savundu:

Evinin olduğu yerde bulunan cami imamının telefonunu temin ederek H.A.’nın öldüğünü söyledim ve selasının verilmesini istedim. İmam da bu selayı verdi. Kendisi benim için öldüğünden bir anlık öfkeyle yaptım.

İMAM: GERÇEKTEN H.A.'NIN ÖLDÜĞÜNÜ SANDIM

Soruşturma kapsamında ifadeye çağırılan cami imamı S.K., yanlış sela okumasına sebep olan olayla ilgili şunları anlattı:

Numara gizliydi. ‘Cenazemiz var, sela verir misiniz?’ diye sordu. Kim olduğunu sordum. İsmini söyledi, not aldım. Aceleden beni arayanın kim olduğunu sormadım. Ertesi sabah yeniden telefon geldi. Bana isminin Hasan olduğunu söyledi ve neden sela vermediğimi sordu. Israr etti. Kendisini camiye çağırdım. Cenaze işlemlerinin olduğunu söyleyince ben de mahalleden birinin aradığını düşünerek selayı okudum. Sonra durumu anlattılar. Çok üzüldüm. Ben bu kişiye mahalleyi adres verdiği için güvendim. Gerçekten H.A.’nın öldüğünü zannettim. Görevimi yaptım.

1 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

E.M.’nin, mahkûmiyet halinde, belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılması ve 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması istendi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2015, 22:37
YORUM EKLE