Askeri okullar 13 Nisan'a kadar tatil edildi

Akar, askeri okulların 13 Nisan’a kadar tatil edildiğini açıkladı

Askeri okullar 13 Nisan'a kadar tatil edildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, askeri okulların 13 Nisan’a kadar tatil edildiğini açıkladı.

Korona virüsüne karşı Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin aldığı önlemleri sıralayan Akar, “Milli Savunma Üniversitesine bağlı Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları ile Harp Enstitüleri, 13 Nisan 2020 tarihine kadar tatil edilmiştir. Tören, konferans, kısa süreli toplantı, kurs, fuar, seminer gibi faaliyetler de iptal edilmiştir” dedi.

BİRLİKLERE ZİYARETÇİ ALINMAYACAK

Akar’ın açıkladığı önlemler şöyle:

*Bu dönemde birlik, karargah ve kurumlara ziyaretçi alınmayacaktır.

*Orduevleri ve misafirhanelere görevli personel ile mücbir sebepler için konaklayanlar haricinde, kimse kabul edilemeyecek, günü birlik girişlere izin verilmeyecektir.

*Milli ve uluslararası tatbikatlar ertelenmiştir.

*Yurt dışı geçici görevler de ikinci bir emre kadar durdurulmuştur.

*Şu anda yurt dışında olan personel yurda dönüşlerinde sağlık kontrolüne tabi tutulacak ve belirli bir süre diğer personel ile temasları önlenecektir.

CELP İŞLEMLERİ DEVAM EDECEK

Önlemlerin hudutların güvenliğini ve TSK’nin diğer faaliyetlerini olumsuz etkilemeyeceğini vurgulayan Akar, yükümlü erbaş ve erlerin celp işlemlerinin devam edeceğini, askerlerin merkezlere katılımları sırasında Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak çalışılacağını duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 23:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 1 yıl Önce

Savunma bakani bugunki torende butun askerler ayaga kalkıyor bir kac serefsiz hain asker ayaga kalkıyor sen seni gibiler atatürk sayesinde adam oldular saraya bagli it degil sen bu alcaklari ordudan uzaklaştır o zaman sana saygi duyarim yapmasan se?

SIRADAKİ HABER