Askerde ölü bulunan Özçalımlı’nın ailesinden suç duyurusu

Osman Özçalımlı'nın anne ve babası, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu

Askerde ölü bulunan Özçalımlı’nın ailesinden suç duyurusu

İzmir Aliağa Kapalı Cezaevi’nde askerlik yaparken yaşamını yitirmiş halde bulunan Jandarma Er Osman Özçalımlı'nın anne ve babası, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.
 
İzmir Aliağa Kapalı Cezaevi’nde askerlik yaparken yaşamını yitirmiş halde bulunan ve tehdit edildiği açıklanan Jandarma Er Osman Özçalımlı'nın, şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmesi nedeniyle, anne Naciye ve Baba Ahmet Özçalımlı, Avukatları Fettah Çapkurt ve Kahraman Özçağin ile birlikte Kars Adalet Sarayı’na giderek sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu. 
 
‘KİMİ DÜŞME, KİMİ KALP KRİZİ DİYOR’
 
Avukat Kahraman Özçağin, adliye çıkışında yaptığı açıklamada, “5 günlük bir askerin olay günü babası tarafından aranıp bilgilendirilmesine rağmen yetkililerin bir tedbir almaması ve hala ölümle ilgili hiçbir açıklamamanın yapılmaması en büyük şüphe, kuşku halidir. Bu asker gidip birliğine teslim olduktan sonra, bölük komutanı, bölük astsubayı ile görüşür ve dosyasını bölük yazıcısı bilir. Bu askerin nasıl tutum ve davranışından kim bu infiale kapılıp böyle bir ağır neticenin meydana gelmesine sebebiyet veriyor. Hala kimi düşme, kimi kalp krizi diyor, bu konuda hala kimse ölüm şekli ve saati ile ilgili açıklama yapmamaktadır. Biz soruşturma dosyasını inceleyeceğiz, bizim de adalete olan inancımız tamdır, gereğinin yapılması konusunda elimizden geleni yapacağız ve basına da bu konuda soruşturmanın gizliliğini ihlal etmemekle ilgili bilgilendirme yapacağız” diye konuştu. 

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 11:57

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER