Asker cenazesinde Erdoğan'a 'oğlunu askere gönder' tepkisi

Askerin cenaze töreni sırasında Erdoğan ve AKP'ye sert tepki

Asker cenazesinde Erdoğan'a 'oğlunu askere gönder' tepkisi

Şırnak'ın Silopi ilçesinde askeri kışlaya yapılan saldırıda yaşamını yitiren er Abdulhalik Araz'ın Van'daki cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a tepki gösteren ailesi, 'Tayyip'e söyleyin Bilal'i askere göndersin' dedi.

Dicle Haber Ajansı'nda (DİHA) yer alan habere göre, Silopi'de dün 172. Zırhlı Tugay Komutanlığı General Zeki Durnalık Kışlası'ndaki nöbet kulübelerine düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Tnk. Er Abdulhalik Araz'ın cenazesi memleketi Van'a getirildi. Yukarı Norşin Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine katılan geçici hükümetin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ailenin tepkisi ile karşılanırken, namazın ardından cenazenin Akköprü Mezarlığı'na götürüldüğü sırada Araz'ın yakınları, AKP'ye ve Erdoğan'a tepki gösterdi.

Araz'ın yakınları, "Tayyip'e söyleyin Bilal'i askere göndersin. Allah onun evini yaksın. Garibanların çocuklarını ölüme gönderiyorlar. Oğlumuz sahipsiz olduğu için öldürüldü. Artık yeter. Allah rızası için bu kan dursun. Artık barış gelsin. Milletin evini yaktınız. Yeter bu kadar kan döktünüz" diye, tepki gösterdi.

Cenaze Akköprü Mezarlığı'nda defnedildi.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2015, 21:27

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
demokrat
demokrat - 5 yıl Önce

bizim evlatlarımızı ölüme gonderiyorlar Allah belalarını versin bilal erdoğan gitsin askere şırnaka girsin savaşa ölüsü gelsin erdoğan a

T C
T C - 5 yıl Önce

bence doğrudur ama aziz nesin dediki türkiyenin yüzde 70 ahmak doğrudur işte bunu demis adam yeter yetr

kuzu politikası
kuzu politikası - 5 yıl Önce

iki cephe olduktan sonra kimin öldüğü farketmez....

SIRADAKİ HABER