Arda Turan: Samimiyetimi göstermek için silahla gittim

Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasındaki kavgaya ilişkin davanın ilk duruşması görüldü

Arda Turan: Samimiyetimi göstermek için silahla gittim

Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasındaki kavgaya ilişkin açılan davanın ilk duruşması görüldü. Dava kapsamında Arda Turan'ın 12.5 yıla, Berkay Şahin'in ise 2 yıla kadar hapsi isteniyor. Dava, 19 Haziran'a ertelenirken iki tarafın açıkladıkları gelirleri tartışma konusu oldu. Arda Turan aylık gelirinin 300 bin lira olduğunu söylerken, şarkıcı Berkay, "Aylık gelirim 1000 lira" dedi.

İstanbul Adalet Sarayı'ndaki İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada kimlik tespiti yapılan Turan, aylık gelirinin 300 bin lira olduğunu söylerken, şarkıcı Berkay Şahin ise 1000 lira aylık geliri olduğunu ifade etti.

Duruşmada Arda Turan'ın avukatları duruşmanın içeriğinin yasaklanması talebinde bulundu. Berkay Şahin ve eşi Özlem Ada Şahin ise bu talebin reddini istedi. Mahkeme Arda Turan'ın talebini reddetti.

'SAMİMİYETİMİ GÖSTERMEK İÇİN ÖYLE GİTTİM'

Duruşmada Berkay Şahin'in avukatı Arda Turan'a "Bir çiçek yerine neden silahla gittiniz" diye sordu. Arda Turan, "Haklısınız. Silahla gitmem doğru değildi. Sabah saat 05.00'di. Samimiyeti göstermek için öyle yaptım aile hassas bir konu benim için. Silahı evden almadım, arabadaydı. Özel bir çaba yoktu, silahı almak için" diyerek cevap verdi.

Berkay Şahin olay gecesi Arda Turan'ın ensesini nasıl tuttuğunu özel güvenlik görevlisi üzerinde gösterdi.

ARDA TURAN: 'BANA YAVŞAK DEDİ'

Arda Turan ise "Hiçbir suçlamayı kabul etmiyorum. Berkay'ın eşi ve ailesiyle ilgili böyle bir şeyin içinde olmadım. Konuşma sırasında Berkay bana 'yavşak' dedi şikayetçiyim. Davaya konu sözleri Özlem'e söylemedim" dedi.

Bunun üzerine Berkay Şahin'in avukatı, "Özlem Hanım'ı tanımadığınız söylediniz. Sizce neden böyle bir iftira atsın" diye sordu.  Arda Turan "Başkalarının hayatları nasıl ilerler ben bilemem. Onun cevabı müvekkillerinize sorun" dedi.

Özlem Şahin de "Olay gecesi Arda Turan, 'Çok güzelsin. Evli olmasaydın seni kaçırmazdım' dedi. Arda Turan alkollüydü. Oradan uzaklaştım. Ben kimseye iftira atmadım. Benim bir çocuğum var, biri de karnımda. Allah'ın huzurunda herkes hesap verecek, şikayetçiyim" dedi.

BERKAY: 'YAVŞAK DEDİM, DOĞRUDUR'

Berkay hastanede yaşananları da şöyle anlattı:

"Arda silahı çıkardı. Benim böyle bir şey yaptığıma inanıyorsan al sık dedi. Yan tarafa bıraktı. Sonra silahı alıp elinde sallayarak atar yaptı. Ben de silahı elinden alıp s… git burdan dedim. Yavşak da dedim. Doğrudur. Eğer özür dilemek istiyorsan yarın eşini alıp bize kahvaltıya gelirsin" dedim. Sadece o lanetli gecenin bitmesini istiyordum. Benim ona yavşak dememle kasıtlı olarak yere ateş etti. Yine aynı konuşmalar devam etti. Özlem'i aradım 'Arda özür dilemek istiyor' dedim. Özlem, 'eşimin burnunu kırdı' diyerek konuşmak istemedi. O gittikten sonra şikayetçi olmak için değil, rezillik çıkmasın diye boş kovan aradık. Ama bulamadık. Ameliyattan sonra Arda'nın tanıdıkları beni arayıp, 'şikayetçi olmayacaksın değil mi' dediler. Şikayetçi olmayacaktım. Ama eşim bir kitap çıkarıyor o nedenle reklamını yapıyor diye söylenti yaydılar. Arda ve eşi bunu yaptı. Ben de şikayetçi olmaya karar verdim."

Berkay, "Yaptığını kabul edip özür dilerse tüm davalarımdan vazgeçeceğim. Yapması gereken tek şey özür dilemek" diye konuştu.

Berkay'ın avukatı, "Adalet eşitliği gereği Ahmet'e Mehmet'e ne uygulanıyorsa Arda Turan'a da uygulansın. Tutuklama kararı sizin takdirinizdir. Biz adli kontrol hükümlerinin uygulanmasını talep ediyoruz" dedi.

Mahkeme, duruşmayı 19 Haziran 2019'a ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 21:09

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
melek
melek - 2 yıl Önce

silahla gitmek nasıl bir samimiyetin göstergesi olabilir .Nasıl bir kafa yapısıdır bu. böyle bir zihniyet karşısında insanın beyni iflas ediyor. Allah ıslah etsin

SIRADAKİ HABER