Arda Turan'a 12,5 yıl hapis istendi

Arda Turan tarafından burnu kırılan şarkıcı Berkay ameliyat oldu

Arda Turan'a 12,5 yıl hapis istendi

Arda Turan tarafından burnu kırılan şarkıcı Berkay ameliyat oldu. Özlem Ada Şahin eşi Berkay’ın burnunda 15 kırık olduğunu belirterek, gerekli hukuksal işlemlerin başlatıldığını açıkladı. Savcılık da olaya ilişkin soruşturma başlattı.

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Berkay Şahin’in avukatı Ayşegül Mermer, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu Savcılığı’na dilekçe sundu. Avukat Mermer, Arda Turan’ın tutuklanması için talepte bulundu. Adliye çıkışında görüntülenen avukat Ayşegül Mermer, “Bugünkü geliş sebebim Arda Turan’ın tutuklu yargılanması, talepte bulunduk işlemiş olduğu suçlardan dolayı. “Silahla tehdit, genel güvenliği kasten tehliye sokmak, ruhsatsız silah bulundurma ve sözlü taciz suçlarından tutuklu yargılanmasını talep ettik. Az önce dilekçemi verdim. Bekleyeceğiz iddianamenin hazırlanmasını” dedi.

‘TAZMİNAT DAVASI HAZIRLIK AŞAMASINDA’

Tazminat talebinde bulunup bulunmadıklarına yönelik soruya avukat Mermer, “Maddi ve manevi tazminat konusunda hazırlık aşamasında. Hesap uzmanları bütün sözleşmeleri ne kadar kaybı olduğunu ne oldu bunları hepsini araştırıp belirleyip açılacak, hazırlık aşamasında şu an” diye yanıt verdi.

Avukat Mermer, “Biz baştan beri tutuklu yargılanmasını istemiştik. Tutuklu yargılanmalıydı, bu olmadığı için de itirazımızı yaptık. Az önce söylediğim sebeplerden şüpheli Arda Turan’ın tutuklu yargılanması gerekiyor. Çünkü profesyonel bir sporcu elinde silahla hastaneye geliyor, silahı sağa sola atıyor. Sonra müvekkilimin eline tutuşturuyor ve öfkesine yenik düşüp silahı ateşliyor. Bu suçların hiçbirisi kabul edilemez” şeklinde konuştu.

Soruşturma sürecinin sorulması üzerine ise avukat Mermer, “Yani burada bir silahla tehdit, kasten genel güvenliği tehlikeye sokmak suçu, ruhsatsız silah taşımak bulundurmak suçu ve sözlü taciz olayları vardır. Tüm bunlardan yargılanmasını talep ettik. Bir kısmı dinlendi, halen ifadeler alınmakta. Burak Yılmaz’ın ifadesi alındı. Aslında bu ifade basına da yansıdı, görmedim vesaire gibi ifadesi var. Bizim tanıklarımız dinlendi” dedi.

Berkay’ın durumun iyi olduğunu belirten avukat Ayşegül Mermer, “Müvekkillerim Türkiye gündemini böyle bir olayla meşgul ettikleri için çok üzgünler. Kaldı ki burada hiçbir kusuru olmayan hamileliğinin son aylarında olan bir bayan var. Gönül isterdi ki o, bu aylar huzur ve sükunet içerisinde geçirsin. Bu durumda adlarının geçmesinden de tabii ki çok rahatsız ve üzgünler” diye konuştu.

İddianameye göre Arda Turan için 12,5 Berkay Şahin için ise 2 yıl hapis talep ediliyor.  

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 17:31

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER