Anti Kapitalist Müslümanlar: Allah bizi affetsin!

Roboski’de bayramlaşmaya katıldılar…

Anti Kapitalist Müslümanlar: Allah bizi affetsin!

Anti Kapitalist Müslümanlar Roboski’de bayramlaşmaya katıldı. Anti Kapitalist Müslümanlar adına konuşma yapan Sedat Doğan “Allah bu zamana kadarki hatalarımızdan ve geç görmemizden dolayı bizi affetsin ve birlikteliğimizi devam ettirsin” dedi.

Basın açıklamasına ve bayramlaşmaya katılan Anti kapitalist müslümanlar adına konuşma yapan Sedat Doğan şunları ifade etti:

"Yüzlerece kişinin inanan, inanmayan, Türk, Kürt, Alevi, Sunni bütün insanların size selamlarını ve başsağlığı dileklerini getirdik" diye söze başlayan Doğan "Peygamberimiz eğer bir mümin uzaktaki bir kardeşinin acısını aynı ile kalbinde hissetmiyorsa gerçekten iman etmiş olmaz diyor. Gerçekten iman ediyorsak, bu zulmü yapana İstanbul’da, batıda yaşayan tüm müslümanlar, Türkü-kürdü müslüman ve alevisiyle buradaki acıya ortak olması, bu zulmü yapan devlete otoriteye iktidara karşı mutlaka mazlum insanların sesini yükseltmesi gerekir. Biz bu anlamıyla elimizden geleni İstanbul’da yapacağız. Kendini müslüman olarak ifade eden iktidar eliyle bunların yapılması bizi kahrediyor. Oysaki bu insanlar "Fırat'ta bir kurt kapsa koyunu ilahi adalet Ömer’den sorar onu” sözleri ile iktidar olmuştur. Fakat kendi ahitlerini yediler, bozdular. Onların verdiği emirle 34 insan katledilmiştir"

ALLAH BİZİ AFFETSİN

Sedat Doğan sözlerini şöyle tamamladı "Bayramdan sonra da bu eşitliğimizi bozmayacağız,34 şehidimizin kanını 34 şehidimizin mücadelesini biz de İstanbul’da devam ettireceğiz. Rızkınızı bizimle paylaştığınız ve acılarınızı ortak ettiğiniz için hepinizden Allah razı olsun, hepinizi çok seviyoruz. Allah bu zamana kadar ki hatalarımızdan ve geç görmemizden dolayı bizi affetsin ve birlikteliğimizi devam ettirsin.”

İbrahim Yaylalı / Demokrat Haber Roboski

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2013, 23:07

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER