Antep Valisi: Antep'te 19 IŞİD militanı tutuklu olarak yargılanıyor

Vali Erdal Ata, Antep'te IŞİD kampı olduğu iddialarını reddederek, kentte IŞİD militanı olduğu saptanan 19 kişinin tutuklu olarak yargılandığını öne sürdü...

Antep Valisi: Antep'te 19 IŞİD militanı tutuklu olarak yargılanıyor

Antep Valisi Erdal Ata, kentte IŞİD militanı olduğu saptanan 19 kişinin tutuklu olarak yargılandığını söyledi.

Vali Erdal Ata, geçen hafta uluslararası medya organlarında yayımlanan bazı görüntülerle Antep'te IŞİD kampı bulunduğu iddialarına tepki gösterdi. Vali Ata, kentte terör örgütlerine ait bir kampın varlığının mümkün olmadığını söyledi. IŞİD'in kentte kamp kurmasına müsaade edilmesinin kesinlikle söz konusu olmadığını söyleyen Vali Ata, aksine terör örgütüne katılan veya ilişkisi saptananlara yönelik mücadele edildiğini kaydetti.

Alman Devlet Televizyonu tarafından yayınlanan, Antep'te çekildiği ve IŞİD kampı olduğu iddia edilen fotoğrafları kendisinin de incelediğini belirten Vali Ata şöyle konuştu:"O fotoğrafların nerede çekildiğini biliyor musunuz? O fotoğraflarda burada bir kamp olduğu görüntüsü var mı? Ben baktım fotoğraflara, herhangi bir köyde çekilmiş 3-4 köy evi gözüküyor. Yine tel örgüden geçen 3 kişi var. Bu fotoğrafları her yerde çekebilirsiniz. İlimizde böyle bir kamp yok ve olması da, müsaade edilmesi de mümkün değil."

"SINIRDA VE HAVAALANINDA YAKALANDILAR"

Güvenlik güçlerinin iddiaların aksine terör örgütü IŞİD'e katılımların önlenmesine yönelik yoğun çaba sarf ettiğini ve şu ana kadar 19 örgüt militanının tutuklandığını ifade eden Vali Ata şöyle konuştu:

"İlimizde bu amaçla gelip yakalanan kişiler var ve onlar hakkında yasal işlemler yapılıyor. Yakaladığımız ve suça karışmamış olanlar ülkelerine iade ediliyorlar, suça karışanlar ise yargılanıyor. Şu ana kadar yakalanan 19 kişinin tutuklu olarak yargılanması sürüyor."

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2014, 09:33
YORUM EKLE