Antep sınırında dört IŞİD’li öldürüldü

Antep’te içerisinde IŞİD’lilerin olduğu belirtilen iki araca, yapılan uyarıya silahla karşılık vermesi üzerine açılan ateş sonucu dört IŞİD’linin öldürüldüğü belirtildi

Antep sınırında dört IŞİD’li öldürüldü

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde Türkiye sınırına 2 araçla gelen ve uyarıya ateşle karşılık veren IŞİD militanlarına, zırhlı araçtan ateş açıldı. Ateşte, Türkiye sınırına 370 metre mesafedeki araçlardan birindeki 4 IŞİD militanı öldürüldü, diğer araçtakiler ise kaçtı.

Olay, bugün saat 14.30 sıralarında sınır hattındaki Oğuzeli ilçesinin Ermiş Köyü yakınlarında meydana geldi. Sınır hattında Fiziki Güvenlik Sistemi kapsamında duvar inşaatı için çalışma yürüten görevlilerin bulunduğu bölgeye doğru Suriye tarafından içerisinde silahlı IŞİD militanlarının bulunduğu 2 aracın geldiği fark edildi. Bunun üzerine sınır hattında kobra adı verilen zırhlı araçla görev yapan askerler, Suriye tarafından sınıra doğru gelen araçtakilere geri dönmeleri uyarısında bulundu.

Ancak, araçta bulunanların bu uyarıya ateşle karşılık verdi. IŞİD militanlarının ateş açması üzerine, zırhlı kobra aracından IŞİD militanlarının bulunduğu bir araca ateşle karşılık verdi. Askerlerin ateş açması üzerine bir araç ve içerisindeki IŞİD militanları Suriye tarafına geri dönerken, Türkiye sınırına 370 metre uzaklıktaki ikinci araçta bulunan 4 IŞİD militanı ise öldürüldü.

Yaşanan bu hareketliliğin ardından bölgeye zırhlı araçlar ile askeri personel takviye edilirken, öldürülen IŞİD militanlarını cesetlerinin de halen sınırın Suriye tarafında durduğu bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 20:11

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER