Antalya’da yine fırtına: Tarım alanları zarar gördü, 5 ilçede okullar tatil

Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde hortum riskine karşı Çarşamba günü eğitime ara verildi

Antalya’da yine fırtına: Tarım alanları zarar gördü, 5 ilçede okullar tatil

Antalya bir kez daha hortum tehdidi ile karşı karşıya. Kentte fırtına etkili olurken; Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde hortum riski nedeniyle okullar tatil edildi.

Ocak ayında şiddetli yağmur ve fırtınanın ardından çıkan hortumun yaşamı felç ettiği Antalya’nın bazı ilçelerinde gece saatlerinde başlayan fırtına bir kez daha hayatı olumsuz etkiliyor.

Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde hortum riskine karşı Çarşamba günü eğitime ara verildi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, okulların tatil olmasına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda Meteoroloji’nin söz konusu 5 ilçede fırtınanın saatteki hızının 100 kilometreyi geçeceği ve hortum riski oluşturacağını değerlendirdiği bilgisini aktardı.

Kentte şiddetli rüzgar ve fırtına nedeniyle tarım alanları da zarar gördü. Bazı bölgelerdeki seraların plastik örtüleri yırtıldı.

BİR ÇOCUK YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

Antalya’da Ocak ayının son haftasında da yağmur ve fırtınanın ardından hortum çıkmıştı.

Kentin Kumluca ve Finike ilçelerinde oluşan hortumlar yerleşim yerlerini vururken, 13 yaşındaki bir çocuk yaşamını yitirmiş, bir kişi yaralanmıştı.

Yaşamını yitiren 13 yaşındaki Berivan Karakeçili, ailesine katkı sağlamak için mevsimlik tarım işçisi olarak çalışıyordu.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 19:40

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER