Antalya'daki barış şenliğine OHAL engeli

HDP Antalya il örgütü tarafından yapılmak istenen “Emek, Demokrasi ve Barış Şöleni” OHAL gerekçesi ile valilik tarafından yasaklandı

Antalya'daki barış şenliğine OHAL engeli

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Antalya İl Örgütü tarafından 14 Mayıs Pazar günü Konyalatı Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlemek istediği “Emek, Demokrasi, Barış Şöleni” konulu şenlik valilik tarafından “Olağanüstü Hal” (OHAL) gerekçesiyle yasaklandı.

Antalya Valiliğinin belirttiği yasaklama kararı şöyle:

“14.05.2017 tarihinde Konyalatı Açık Hava Tiyatrosunda 17.00/00.00 saatleri arasında Parti vekiliniz, parti genel merkeziniz ve yönetim kurulunuzun katılımı ile Geleneksel Emek Demokrasi Barış Şöleninin düzenlenmesi için izin talebinize ilişkin 02.05.2017 tarihli ve 2017/2 sayılı yazınız incelenmiştir. FETÖ/PDY silahlı terör örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimi sonrasında ülke genelinde Olağanüstü Hal ilan edilmiştir. FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile birlikte PKK/KCK, DEAŞ ve DHKP/C başta olmak üzere ülkemizdeki tüm terör örgütleri ile mücadele halen sürdürülmektedir. Bu kampsam da terör örgütleri ile yapılan mücadele ve elde edilen istihbari bilgiler ışığında kaos ve çatışma ortamı yarata bilecek kentimiz halkı arasında bulunan huzuru ve sükuneti olumsuz etkileye bilecek olaylara meydan verilmemesi amacı ile 2935 sayılı olağanüstü hal kanunu 11’inci maddesinin (M) bendinde yer alan kapalı ve açık yerlerde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerini yasaklamak, ertelemek izne bağlamak veya toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılacağı yer ve zamanı tayin tespit ve tahsis etmek izne bağladığı her türlü toplantıyı izletmek gözetim altında tutmak veya gerekiyorsa dağıtmak emir hükme istinaden partinizce 14.05.2017 tarihinde Konyalatı Açıkhava Tiyatrosunda yapılması planlan 1. Geleneksel Emek Demokrasi Barış Şöleninin düzenlenmesi valiliğimizce uygun görülmemiştir.”

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2017, 00:18

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER