Anonymous'dan, IŞİD'e savaş ilanı

Hacker grubu Anonymous, IŞİD'e savaş açtığını ilan ederek online ortamda kendilerine destek veren herkesi 'avlayacaklarını' söyledi

Anonymous'dan, IŞİD'e savaş ilanı

Russia Today’de yer alan habere göre 14 Kasım’da YouTube üstünden yayınladıkları videoda açtıkları savaşın nihai amacının terörün internet ortamında propagandasının yapılmasını engellemek olduğunu söyleyen grup, bugüne kadar IŞİD’e karşı düzenlenen ‘en büyük operasyonu’ düzenleyeceklerine dair de söz verdi.

‘İnsanlığı bir araya getirme’ yeteneklerini kullanacaklarını belirten grup, IŞİD’i büyük çapta siber saldırılar yapacaklarına dair de uyardılar. Videoda, ‘Dünyanın her yerindeki Anonymouslar sizi takip edecek ve bulacaklar. Sizi bulacağımızı ve kaçmanıza asla izin vermeyeceğimizi bilmelisiniz’ diyen grup sözcüsü, ‘Savaş ilan edildi. Hazır olun’ diye de ekledi.

Anonymous’un Twitter hesabından da kısa sürede binlerce kez paylaşılan, ‘Hata yapmayın: Anonymous DAEŞ ile savaşıyor. IŞİD’e karşı olmayı sürdüreceğiz. Üstelik biz daha iyi hackerlarız.’ mesajı yayınlandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 13:51
YORUM EKLE