Ankara’da Kürt işçilere saldırı: Hacı Çelik’i 5. kattan aşağı attılar

HDP’li kimlikleriyle tanınan işçilerin bu nedenle hedef alındığı iddia edildi

Ankara’da Kürt işçilere saldırı: Hacı Çelik’i 5. kattan aşağı attılar

Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı Karpapürçek Mahallesi’ndeki bir inşaatın artıklarını temizleyen Hacı Çelik ve İsrafil Çelik isimli kardeşler, ırkçı bir grubun saldırısına uğradı.

Mezopotamya Haber Ajansı’nın haberine göre, inşaatta temizlik yapan Çelik kardeşlere yan binadan “toz çıkartıyorsunuz” şeklinde uyarı yapıldı.

Bunun üzerine atıkları ıslatarak temizliğe devam eden kardeşlere ilkin üç kişi saldırdı. Ardından çevrede bulunan ve ırkçı içerikli sözler sarf eden yaklaşık 20 kişilik bir grup saldırıya katıldı.

Gruptan bazılarının “Sizi burada istemiyoruz. Zaten Kürtsünüz bizi rahatsız ediyorsunuz” dediği öğrenildi.

Saldırıda grubun içerisinden bir kaç kişi, Hacı Çelik’i inşaatın beşinci katından aşağı attı. Şans eseri bir alt katın balkonuna düşen Çelik ağır yaralandı.

Boyun, kafa ve omuzlarında kırıkların olduğu tespit edilen Çelik, Dış Kapı Hastanesi’nde müşahede altına alındı. Darp edilen İsrafil Çelik ise ayakta gördüğü tedavinin ardından taburcu edildi.

‘SİLAHIM OLSA HEPSİNİ ÖLDÜRÜRDÜM’

İki kardeşin hastanedeki tedavileri sürdüğü sırada, saldırıyı duyan Çelik ailesi ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyeleri hastaneye akın etti.

Hastane bahçesinde HDP’lilere sözlü tacizde bulunan bir başka kişinin “Silahım olsa hepsini öldürürdüm” dediği belirtildi.

‘HDP’Lİ OLDUKLARI İÇİN SALDIRIYA UĞRADILAR’

Ajansın edindiği bilgilere göre Kars nüfusuna kayıtlı kardeşler yaklaşık 15 yıldır aynı mahallede yaşıyor ve HDP’li kimlikleriyle tanınıyor.

Görgü tanıkları saldırganların Çelik kardeşleri tanıdıkları için saldırıda bulunduklarını söyledi.

Öte yandan olay yerine gelen sivil polis, saldırgan gruptan kimseyi gözaltına almadan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 16:16

Demokrat Haber’e destek olmak isterseniz tıklayın >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nebi Aktas
Nebi Aktas - 12 ay Önce

Olay yerine gelip saldirgan guruptan hiç kimseyi gözaltina almadan giden "güvenlik" güçleri asil failden daha suçludur. Bu tutumun manasi "yapin yapin, saldirin bizden yana size onay var" dan baska türlü okunabilir mi?

Ben bir aleviyim ve kürdüm
Ben bir aleviyim ve kürdüm - 12 ay Önce

Olan şerefsizler ne biçim insanlarsınız böyle bir şerefsizlik olabilirmi bir insanın canına kıymak bu kürt çığırtkanlığınız neden bu ülkede beraber savaştılar hey türkler bizde buranın vatandaşıyız birgün devran döner

Hesap
Hesap - 12 ay Önce

Mübarek kandil gecesi Rabbim bu kaç oldu rakamlarla ifade edilmez hepsini sebeb olanı teşvik edeni sesini cikarmiyani yargılamayanları sana havale ediyoruz misliyle hesabını sor

SIRADAKİ HABER