Ankara’da kar yağışı etkili oldu

Ankara'da bu sabah saatlerinde başlayan tipi, bir süre sonra yerini kar yağışına bıraktı, bazı uçaklar Esenboğa’ya inemedi

Ankara’da kar yağışı etkili oldu

Ankara’da sabah erken saatlerde tipi ile başlayan kar yağışı sabah saatlerinde 10 dakika sürdü. Tipi ve kar yağışı Elmadağ, Akyurt ve Gölbaşı ilçelerinde de etkisini gösterdi.

Ankara’nın Akyurt İlçesine yılın İlk karı yoğun tipi şeklinde oldu. Yoğun kar ve tipi ilçenin yüksek bölümleri ile ilçe merkezinde etkili oldu. Aniden başlayan ve kısa süreli etkili olan tipi ile birlikte başlayan kar yağışı, ilçeyi beyaz kar örtüsüne büründürdü.

Tipi nedeniyle karla kaplanan yolarda kış lastiği olmayan sürücüler ise zor anlar yaşadı. Kar yağışı Gölbaşı ve Elmadağ ilçelerinde de etkisini gösterdi. Kısa süreli kar yağışı yolarda herhangi bir olumsuzluğa neden olmazken, beyaz kar görüntüsü oluştu.

Esenboğa’ya uçaklar iniş yapamadı

Öte yandan bugün öğle saatlerine doğru Ankara’da yeniden etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle bazı uçaklar Esenboğa’ya iniş yapamadı. Uçaklar pisti pas geçerken bazıları Samsun ve İstanbul gibi diğer havalimanlarına yönlendirildi. 
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 12:43
YORUM EKLE